Asie eBook

Fatimma.cz Asie Image

INFORMACE

Asie je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Asie na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Asie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,23 MB

ISBN: 9788025510612

POPIS
Asie, největší světadíl planety, fascinuje nejen svými rozměry. Někteří sem přijíždějí, aby spatřili velkolepé chrámy a blíže poznali dálněvýchodní buddhismus. Jiné láká představa nechat se hýčkat v lázních na Bali, uprostřed idylické tropické přírody. Fantastické jsou také turecké lázně hammam, typické pro Blízký východ. Na Blízkém východě a ve Střední Asii si na své přijdou také zájemci o starověkou historii a archeologii. Právě zde se totiž nacházela kolébka mnoha starověkých kultur. Některá města, například Chiva (Uzbekistán) nebo Petra (Jordánsko) se dochovala v tak neporušeném stavu, že si snadno dokážeme představit život jejich původních obyvatel. Další návštěvníky zase láká návštěva moderní metropole typu Hongkongu nebo Tokia. Za zhlédnutí stojí i velice rozmanité krásy asijské přírody. Nemusíte se hned vydávat na Mount Everest nebo překonávat poušť Gobi, ale třeba si jen lehnout na dno člunu a nechat se unášet vodami Mekongu.
STÁHNOUT ČÍST
Asie (Kontinent) • Mapy.cz
In Greek mythology, "Asia" (Ἀσία) or "Asie" (Ἀσίη) was the name of a "Nymph or Titan goddess of Lydia". In ancient Greek religion, places were under the care of female divinities, parallel to guardian angels.
PDF Povrch Asie - Gymnázium Karla Sladkovského
Střední Asie. Kavkazské štíty a Kaspickém moře nabízí Ázerbájdžán, na území Uzbekistánu najdete jedny z nejstarších měst na světě, devadesát procent území Kyrgyzstánu se zase nachází v nadmořské výšce nad 1500 metrů. Patří sem i Turkmenistán či Tádžikistán. Vyberte si některý ze států Asie v menu vlevo.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY