Rokycany eBook

Fatimma.cz Rokycany Image

INFORMACE

Rokycany je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Hana Hrachová. Přečtěte si s námi knihu Rokycany na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Rokycany.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,60 MB

ISBN: 9788074221002

POPIS
První písemná zmínka o Rokycanech je již v Kosmově kronice z roku 1110. Avšak osídlení této oblasti sahá mnohem hlouběji do historie, až do doby kamenné. V majetku církve bylo město až do husitských válek. Následně připadly Rokycany rodu Švamberků, v jehož vlastnictví zůstaly téměř až do konce15.století. Na královské město byly Rokycany povýšeny císařem Rudolfem II. V té době se zde dařilo obchodu a těžbě železa. Za třicetileté války patřily Rokycany k nejvíce poničeným českým městům. Další pohromou byly požáry v letech 1757 a 1784, které zničily středověký ráz města.Ve čtyřicátých letech 19. století se opět zařadilo mezi nejvýstavnější a nejbohatší česká města. Slibný rozvoj města zastavila první světová válka. Rokycany jsou známé též jako město ležící na tzv. demarkační linii, která na konci druhé světové války oddělovala území osvobozené a kontrolované Americkou a Rudou armádou.
STÁHNOUT ČÍST
Rokycany webkamera
Rokycany, okres Rokycany 6 750 000 Kč Školka 4 min. pěšky Lékař 1 min. pěšky Prodej chalupy 180 m², pozemek 1 056 m² Kladruby - Hřešihlavy, okres Rokycany 1 999 000 Kč
Počasí Rokycany, předpověď na 5 dní a RADAR | Seznam.cz
Rokycany jsou město v Plzeňském kraji, 16 km východně od Plzně na soutoku Klabavy a Holoubkovského potoka. Rokycany jsou uloženy v Rokycanské kotlině , severovýchodním okrajovém okrsku Švihovské vrchoviny , při úpatí jednoho z výběžků Brd s vrchy Žďár , Čilina, Kotel a Vršíček.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY