Pražské egyptologické studie XVI/2016 eBook

Fatimma.cz Pražské egyptologické studie XVI/2016 Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Pražské egyptologické studie XVI/2016! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Pražské egyptologické studie XVI/2016 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Pražské egyptologické studie XVI/2016.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,63 MB

ISBN: 0

POPIS
XVI. číslo časopisu představuje nejnovější objevy v Abúsíru uskutečněné v roce 2015. Byla zkoumána jak další šachtová hrobka z Pozdní doby v západní části lokality, tak i nekropole nekrálovských osob v jižním Abúsíru z období Staré říše. Jeden z příspěvků vás zavede také do Súdánu, kde v minulém roce proběhl další archeologický výzkum na lokalitě Sfinga v pohoří Sabaloka. Kromě prací Českého egyptologického ústavu se můžete seznámit i s vykopávkami polských a slovenských kolegů na lokalitě Tell el-Retábí. Shrnutí předběžných výsledků z expedic doplňují zprávy o zpracovávání nálezů. Jedna z nich prezentuje bádání v oblasti staroegyptského šperkařství, konkrétně fajánsových korálků. Druhý text zprostředkovává předběžné výsledky archeometalurgických analýz měděných předmětů ze sbírek Egyptského muzea Lipské univerzity. Studie se soustřeďují na vybrané problémy staroegyptské civilizace a dějin egyptologie. Dvě se specializují na překlad a výklad náboženských textů z šachtové hrobky kněze Iufay. Další příspěvek se věnuje archeozoologickému zkoumání potravy sovy pálené, jak ji lze rekonstruovat na základě nálezů z Abúsíru. Poslední článek vás přenese na počátek 20. století a představí eugenické názory otce egyptské archeologie Williama M. Flinderse Petrieho.Pozornost mnoha článků je zaměřena na archeologický materiál, který po dlouhou dobu zůstával nezpracovaný. Většina studií uvádí inovativní metody a přístupy, které přinášejí množství nových poznatků jak pro egyptologii, tak i pro jiné vědní obory.
STÁHNOUT ČÍST
Dárek Pražské egyptologické studie XIV/2015 na vánoce
Pražské egyptologické studie XVI/2016 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XXII/2019 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XX/2018 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie X/2013 : 89 Kč . 1 - 14 z 14 . Filozofická fakulta, Univerzita Karlova Adresa: Nám. Jana Palacha 2, 116 38 Praha 1, Tel.: +420 221 619 111, Fax: +420 221 ...
Pražské Egyptologické Studie XVI/2016 | Prague ...
Pražské egyptologické studie (pdf) Česká egyptologie (National Geographic) Digitální knihovna: Kompletní seznam publikací (en, pdf) Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY