Umění naslouchat eBook

Fatimma.cz Umění naslouchat Image

INFORMACE

Umění naslouchat je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Erich Fromm. Přečtěte si s námi knihu Umění naslouchat na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Umění naslouchat.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,20 MB

ISBN: 9788026213413

POPIS
Navzdory svým plánům za svého života Erich Fromm o psychoanalytické terapii skoro nic nepublikoval. Jak však píše jeho žák Rainer Funk, každý, kdo byl Frommem analyzován, pocítil jeho neúprosnost hledače pravdy a kritického průvodce, ale také mimořádnou schopnost vcítění, blízkost a bezprostřednost ve vztahu k druhým. V souladu s tím, že Fromm nezaložil novou terapeutickou školu, jeho stati na téma psychoanalýzy neinformují o žádných technikách. Zde předkládané texty, jež uspořádal právě Rainer Funk, spíše informují o Frommově vztahu s duševně trpícími lidmi naší doby a o jeho schopnosti individuálního vnímání základních problémů člověka. Analytik se v jeho pojetí učí vycházet především sám se sebou a je sám sobě nejbližším pacientem, takže pacient se v určitém smyslu stává jeho analytikem. Soubor zde předkládaných textů je přepisem nahrávek Frommových přednášek a rozhovorů, které tak mají povahu mluveného slova a důležitým způsobem charakterizují Ericha Fromma jakožto člověka.
STÁHNOUT ČÍST
Umění úspěšné komunikace - Jak správně naslouchat, řešit ...
Umění naslouchat je i o tom, umět se vzdát některých svých představ a vcítit se do role toho druhého. Dnes je doba natolik uspěchaná, že lidé na to nemají čas, a pokud si ho najdou, budou ho věnovat raději sobě a svým potřebám než tomu, aby naslouchali svému okolí.
Umění úspěšné komunikace - Jak správně naslouchat, řešit ...
Umění naslouchat je jedna ze zapomenutých dovedností. Lidé hodně mluví a málo naslouchají. V zábavných scénkách si ukážeme, kam až takové nenaslouchání může vést… Moderátor Miroslav Táborský diváky seznamuje se základními technikami aktivního naslouchání a empatie.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY