Sportovní tanec eBook

Fatimma.cz Sportovní tanec Image

INFORMACE

Sportovní tanec je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Petr Odstrčil. Přečtěte si s námi knihu Sportovní tanec na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Sportovní tanec.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,59 MB

ISBN: 8024706326

POPIS
Na našem trhu dosud nebyla žádná publikace, která by se věnovala tanečnímu sportu. Většina z nás se setkala s tanečními kursy, s výukou společenských tanců a se společenskou výchovou. Cílem této popularizující příručky je ukázat, jak principy společenského tance byly použity pro vytvoření nového sportovního odvětví, vysvětlit co je podstatou tohoto sportu, jak se v něm vlastně soutěží a jak, kde a s jakým vybavením je možno jej provádět. První kapitoly jsou věnovány právě seznámení se s historií tance, přechodu od společenského ke sportovnímu pojetí tance a zavádějí nás do soutěžního prostředí standardních a latinskoamerických tanců u nás i ve světě. Další část je věnována jednotlivým tancům. Vysvětlen je výběr tanců pro mezinárodní soutěžní systém, kořeny všech těchto tanců, jejich stylizace do soutěžní formy. Následuje popis vlastního soutěžního systému. Čtenář se dozví i o pravidlech a principech hodnocení, spravedlnosti a objektivitě hodnocení, o porotcích, i o využití výpočetní techniky pro zpracování a vyhodnocení výsledků. Po těchto kapitolách už autor nechce nechat čtenáře jen tak sedět a začíná s návodem, jak se do soutěžního tancování pustit. Vysvětluje správné postavení těla, postavení a držení tanečního páru pro standardní i latinskoamerické tance a základní pohybové dovednosti. Pro každý tanec je pak představen krátký program pro začátečníky i pro pokročilejší taneční páry. Zajímavá, zejména pro čtenářky, je i kapitola o taneční módě. Celá publikace je vybavena množstvím ilustračních obrázků, grafů, tabulek a fotografií, které čtenáři umožňují vytvořit si dokonalejší představu o tanečním sportu.
STÁHNOUT ČÍST
SKV Praha - Sportovní klub vozíčkářů Praha
Sháníte sportovní podprsenku s push up nebo podprsenku pro větší prsa, které budete moci věřit? Objevte naší nabídku! Při nákupu nad 2000,-Kč doprava zdarma.
Dětské sportovní oblečení | sportisimo.cz
Vítejte v centru sportovních cen GLADIATOR . V naší nabídce naleznete širokou nabídku sportovních pohárů, sošek, medailí, emblémů, plaket, trofejí, dřevěných štítů, skleněných trofejí, talířů, kazet, štítků, diplomů, doplňkových předmětů apod. pro sportovní a chovatelské soutěže, zájmovou činnost i pro životní jubilea nebo pracovní ocenění.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY