Včelaření pro každého eBook

Fatimma.cz Včelaření pro každého Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Včelaření pro každého! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Včelaření pro každého a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Včelaření pro každého.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,21 MB

ISBN: 9788090714205

POPIS
Ruche populaire neboli úl lidový sestavil páter Abbé Émile Warré (1867–1951) na základě experimentů s více než 350 úlovými systémy. Nechává se inspirovat nejen prací svých současníků, jakým byli včelařští mistři Charles Dadant, Jean-Baptiste Voirnot nebo George de Layens, ale zejména životem včelstev samotných. Jak již název knihy a úlu napovídá, záměrem Abbé Warrého byla konstrukce úlu a použití takových metod včelaření, aby v něm mohl včelařit každý a zároveň, aby se život včelstva co nejvíce blížil jeho původnímu životu v přírodě. Vycházeje z tradice včelaření ve slaměných košnicích, pozorování včelstev v dutinách stromů a v kombinaci s prostou dřevěnou konstrukcí, dává Warré vzniknout úlu, který umožňuje jednoduchý způsob vedení včelstva a zároveň mu nebrání v jeho přirozených projevech. Abbé Warré odrazuje od včelaření, které by šlo proti přirozeným potřebám včely a v tomto duchu jmenuje nejvýznamnějším principy, jakými jsou mimo jiné co nejmenší vyrušování včelstva v průběhu roku a pevné dílo s volnou stavbou. Warré tak nalézá harmonii v soužití člověka a včelstva, kde je místo jak pro „hojnost krajíců namazaných medem“, tak pro plný respekt k potřebám včel. Knihu Včelaření pro každého je možné zařadit mezi nadčasové publikace obohacující čtenáře nejen ohlédnutím za včelařením počátku minulého století ve Francii, nýbrž i mnohými vhledy, které silně rezonují s dnešní situací ve včelařském oboru v České republice i ve světě. Překlad francouzského originálu L’apiculture pour tous (12. vydání) z roku 1948 jako svou 1. publikaci vydalo nakladatelství netoliko.
STÁHNOUT ČÍST
Včelaření pro každého (Émile Warré) | Detail knihy | ČBDB.cz
Včelaření pro každého - český překlad knihy L'apiculture pour tous. Jaroslav Bajko 17. 4. 2018 0. Nejvýznamnější literární dílo francouzského kněze a včelaře abbé Émila Warrého nyní vychází v prvním českém vydání s názvem Včelaření pro každého. Ostatně, kde jinde by takový titul měl být přeložen ...
Kurz: Včelaření pro každého (praktická část) | Naučmese
Proto přinášíme moderní včelařské potřeby a praktické informace o včelaření pro každého. Nejznámějšími včelími produkty jsou včelí med, vosk, jed, propolis, pyl a mateří kašička. Propolis našel využití nejen v lidovém lékařství a jeho požití se v současné době zvyšuje.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY