O češtině eBook

Fatimma.cz O češtině Image

INFORMACE

Trávit čas knihou O češtině! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu O češtině a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: O češtině.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,83 MB

ISBN: 8085005832

POPIS
Opravdu umíte dobře česky? Nikdy nezaváháte nad tím, jak se co píše nebo vyslovuje, jak máte oslovit příjmením a vyjádřit zdvořilost, nečiní vám problém číslovky, zájmena, skloňování ani časování? A co příval nových slov – rozumíte všem? A rozumíte si s každým Čechem, který mluví česky? Dnešní čeština nás čas od času zaskočí a je to zcela normální. Mateřský jazyk je nejtěžší ze všech a poznáváme ho a učíme se mu po celý život. Knížka z Edice České televize není klasickou učebnicí. Vznikla na základě ohlasu na pořad O češtině a stejně jako pořad živou a humornou formou upozorňuje na prohřešky vůči mateřštině a doporučuje, jak se nejrozšířenějších chyb vyvarovat. Ke svému vztahu k češtině a k její nezakonzervované, stále se vyvíjející podobě a dnešní úrovni se vyslovuje i řada známých osobností. Komiksové scénky z různých profesních prostředí pobaví nejen svým vtipem, ale i překladem "z češtiny do češtiny".
STÁHNOUT ČÍST
O češtině - Aleš Cibulka | Knihy Dobrovský
Téma/žánr: O češtině (televizní pořad) - televizní pořady - čeština, Počet stran: 200, Rok vydání: 2013, Nakladatelství: EDICE ČT
O češtině od A do Z | Dvojka
O frekvenci slov, o tom, která slova se v češtině používají nejčastěji se můžeme poučit ve frekvenčních slovnících češtiny, které za tímto účelem vycházejí. Náš nejnovější Frekvenční slovník češtiny je poměrně nový, vyšel v roce 2004 a uvádí frekvence u 50 000 českých slov.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY