Makrofotografie eBook

Fatimma.cz Makrofotografie Image

INFORMACE

Hledáte knihu Makrofotografie? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Haje Jan Kamps? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Makrofotografie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,25 MB

ISBN: 8074130021

POPIS
Makrofotografie je první knihou z připravované ucelené řady komplexního programu ZONERfoto.cz určené pro začínající a mírně pokročilé majitele digitálních fotoaparátů a zrcadlovek. V první části knihy vám Haje Jan Kamps otevře “bránu” do světa miniatur a nastíní problematiku zaostřování, hloubky pole ostrosti a osvětlení, ke které se podrobněji vrací v dalších kapitolách této knihy. Dozvíte se vše potřebné o technickém vybavení, příslušenství a doplňcích, které jsou nezbytné pro pořizování těch nejpůsobivějších makrofotografií. Také se blíže seznámíte s použitím stativů, makropředsádek, telekonvertorů, blesků apod. Při fotografování makra je velmi důležité osvětlení. Zjistíte, jakým způsobem výslednou fotografii ovlivňuje, proč je potřeba dobré osvětlení a jak jeho druh ovlivňuje konečný výsledek. Druhá část knihy se věnuje reálným příkladům fotografování květin, hmyzu, nejrůznějších textur a abstraktních motivů. Autor vás v každé konkrétní kapitole naučí pravidlům kompozice, práci s hloubkou ostrosti, volbou motivu a osvětlení a provede úskalími, které na vás čekají při pořizování právě toho vašeho nejlepšího záběru zblízka, či makrofotografie. Do knihy přispělo svými fotografiemi deset autorů. Více o jejich tvorbě se dozvíte, pokud využijete odkazy uvedené v dodatku této knihy a navštívíte jejich osobní, nebo veřejné fotogalerie.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Makrofotografie ZONERfoto.cz workshop | Knihy.ABZ.cz
Vůbec sám pojem makrofotografie, respektive od jakého měřítka zobrazení se má tento pojem používat, je vykládán různě. Podle mého názoru makrofotografie začíná někde kolem hodnoty měřítka zobrazení 1:2 (tj. fotografovaný objekt bude na filmu zobrazen v poloviční velikosti).
Makrofotografie - Wikipedie
U makrofotografie je také důležité, jak blízko se dá k objektům s fotoaparátem dostat. Tyto dva faktory, ohnisková vzdálenost a minimální zaostřovací vzdálenost, určují maximální poměr zvětšení objektivu a někdy se označují také jako reprodukční poměr.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY