Stížný list eBook

Fatimma.cz Stížný list Image

INFORMACE

Stížný list je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Aleš Knápek. Přečtěte si s námi knihu Stížný list na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Stížný list.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,96 MB

ISBN: 9788026076902

POPIS
Publikace profesora Petra Čorneje, Ladislava Macka, Pavla Rouse a Aleše Knápka mapuje historické události související se vznikem významného dokumentu českých dějin ze dne 2. září 1415. Zabývá se širšími souvislostmi vzniku tohoto „českého protestu“ (Petr Čornej), v dalších částech se věnuje regionu dnešního Havlíčkobrodska kolem hradu Lipnice, který byl tehdy ve vlastnictví jednoho z nejvýznamnějších šlechticů království, Čeňka z Vartenberka.Kniha zkoumá osudy sídel v regionu na pomezí Čech a Moravy, jejichž majitelé, vesměs příslušníci drobné šlechty, se stali signatáři listu, popisem pečetí, připojených k jedinému dochovanému exempláři dokumentu a přináší srovnání obrazové podoby originálu, dochovaného ve skotském Edinburghu s jeho faksimile ve Státním archivu ČR.Kniha je významná pro regionální historii sídel v oblasti kolem Havlíčkova Brodu. Zachycuje jednoznačně nejvýznamnější moment celé jejich historie a také hledá odpověď na otázku, kdo byli signatáři protestu, jaká byla jejich motivace a důvody, které je vedly v roce 1415 k politickému vystoupení evropského významu. Pro mnohé obce jsou pečeti a šlechtické predikáty vůbec prvním dokladem jejich existence.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Stížný list | Knihy.ABZ.cz
23.07.2016 12:45. Stížný list českých a moravských pánů do Kostnice Čeští a moravští pánové, 1415 Nejpoctivějším v Kristu otcům a pánům, pánům kardinálům, patriarchům, primasům, arcibiskupům, biskupům, legátům, doktorům, mistrům i všemu sboru kostnickému.
Stížný list. - WISSENSCHAFTLICHE LITERATUR
Stížný list české a moravské šlechty proti upálení Mistra Jana Husa 1415-2015 Petr Čornej, Aleš Knápek, Ladislav Macek, Pavel Rous ; editor Ladislav Langpaul Čornej, Petr,
SOUVISEJÍCÍ KNIHY