Písky, hrady, zříceniny eBook

Fatimma.cz Písky, hrady, zříceniny Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Písky, hrady, zříceniny! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Písky, hrady, zříceniny a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Písky, hrady, zříceniny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,59 MB

ISBN: 8086845877

POPIS
Tato autorova třetí básnická sbírka přináší poezii na první pohled klidnou a nenápadnou. Autor usiluje o pevný, neupovídavý tvar směřující k hutnosti. Kniha je rozdělena na tři oddíly. Verše prvního oddílu "Dětství" svou naivitou umocňují zdětštělý pohled na svět. Druhý nejrozsáhlejší oddíl "Čas kolem, čas v nás" začíná spíš v moralistickém duchu a plynule přechází v drsně chlapskou poetiku se smyslem pro černý humor a sebeironii. Závěr tohoto oddílu se nese v lehce meditativním duchu. A třetí, poslední část této knížky "Smrt" je důstojným dozněním s smířením s pomíjivostí všeho. Sbírka je doplněna ilustracemi Richarda Peška.
STÁHNOUT ČÍST
Videnský Martin - Knihkupectví Ládví
Uzavřená kapitola. Kdo napsal knihu Uzavřená kapitola? Autorem je Martin Vídenský. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Uzavřená kapitola (Martin Vídenský) | Detail knihy | ČBDB.cz
Zvlněná krajina skýtá řadu vyhlídek, např. z vrchu Lovoše (570m) nad Lovosicemi, z Rané (457m) nedaleko Loun, skalního vrchu Kalvárie (239) nedaleko Litoměřic, památné hory Říp a samozřejmě nejvyšší hory Milešovky (837). Krajinu stráží zříceniny a hrady - mezi nejkrásnější patří Hazmburk a Střekov.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY