Životem a snem op. 30 eBook

Fatimma.cz Životem a snem op. 30 Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Životem a snem op. 30! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Životem a snem op. 30 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Životem a snem op. 30.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,21 MB

ISBN: 9790260107052

POPIS
Svůj klavírní cyklus Životem a snem op. 30 charakterizoval Josef Suk (1874–1935) jako „jakýsi deník umělcův. Myslím, že opět vnáší se tu do mé hudby nový výraz. V pojmu ‚Snem‘ jest zase mnoho myšlenek na poslední věci člověka.“ Cyklus desíti skladeb vznikl od dubna do června 1909 na skladatelově vesnickém sídle v Křečovicích a je dedikován Olze Drtinové, ženě filozofa Františka Drtiny, s jehož rodinou se Suk přátelil. Ve svém „deníku“ Suk vytváří náročný a rozmanitý celek, jenž je citacemi provázán s jinými autorovými díly (část sedmé skladby později přešla do vrcholného orchestrálního Zrání). Hudební řeč nepřekročí tonální rámec, avšak bohatství hudebního dění, rychlý harmonický pohyb a vrstvení tercií, pečlivě notované estetické kreace jsou v Čechách do té doby nevídané. Autograf obsahuje četné škrty, přepisy, kaňky, těžko čitelná místa, ale je zároveň detailně vypracován a vykazuje vysokou míru shody s prvním tiskem z roku 1909.
STÁHNOUT ČÍST
Životem a snem (Things Lived and Dreamt), Op. 30: IX ...
Check out Životem a snem (Things Lived and Dreamt), Op. 30: VI. With expression of quiet, carefree good humour by Margaret Fingerhut on Amazon Music. Stream ad-free or purchase CD's and MP3s now on Amazon.com.
Piano Works O Matince, Op.28, Zivotem A Snem, Op.30 ...
Spedizioni gratuite a partire da 80 € 0444 327719 . Contattaci
SOUVISEJÍCÍ KNIHY