Svátky bláznů a karnevaly eBook

Fatimma.cz Svátky bláznů a karnevaly Image

INFORMACE

Hledáte knihu Svátky bláznů a karnevaly? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Jacques Heers? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Svátky bláznů a karnevaly.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,87 MB

ISBN: 8072037773

POPIS
Kniha francouzského medievalisty Jacquese Heerse je věnována středověké karnevalové kultuře a středověkému vztahu k zábavám a slavnostem. Rozsáhlou pozornost autor věnuje církevním slavnostem a jejich významu pro každodenní prožívání křesťanské víry. Vedle svátků a slavností, které stály na pomezí mezi laickou a církevní kulturou, ale ve středověku existovaly i ryze světské slavnosti, svátky bláznů, karnevaly, jimž věnuje Heers největší pozornost. Na základě především francouzských pramenů se mu podařilo zachytit jejich pestrou podobu, v níž někdy dominovaly děti, jindy naopak tělesně postižení či blázni. Samostatnou pozornost pak věnuje kategorii blázna, i dvorského blázna, ve středověké společnosti, jež této postavě často přisuzovala divotvorné a magické vlastnosti.
STÁHNOUT ČÍST
SVÁTKY BLÁZNŮ A KARNEVALY - librum.cz
Nakladatelství Argo, jedno z nejvýraznějších českých nakladatelství posledního desetiletí. Vydáváme kvalitní beletrii, historické i jiné odborné knihy.
Svátky bláznů a karnevaly - Jacques Heers, | Knihy Dobrovský
Kupte knihu SVÁTKY BLÁZNŮ A KARNEVALY (Jacques Heers) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY