Svátky bláznů a karnevaly eBook

Fatimma.cz Svátky bláznů a karnevaly Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Svátky bláznů a karnevaly! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Svátky bláznů a karnevaly a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Svátky bláznů a karnevaly.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,33 MB

ISBN: 8072037773

POPIS
Kniha francouzského medievalisty Jacquese Heerse je věnována středověké karnevalové kultuře a středověkému vztahu k zábavám a slavnostem. Rozsáhlou pozornost autor věnuje církevním slavnostem a jejich významu pro každodenní prožívání křesťanské víry. Vedle svátků a slavností, které stály na pomezí mezi laickou a církevní kulturou, ale ve středověku existovaly i ryze světské slavnosti, svátky bláznů, karnevaly, jimž věnuje Heers největší pozornost. Na základě především francouzských pramenů se mu podařilo zachytit jejich pestrou podobu, v níž někdy dominovaly děti, jindy naopak tělesně postižení či blázni. Samostatnou pozornost pak věnuje kategorii blázna, i dvorského blázna, ve středověké společnosti, jež této postavě často přisuzovala divotvorné a magické vlastnosti.
STÁHNOUT ČÍST
Karnevaly - široká nabídka knih - Megaknihy.cz
Rozsáhlou pozornost autor věnuje církevním slavnostem a jejich významu pro každodenní prožívání křesťanské víry. Vedle svátků a slavností, které stály na pomezí mezi laickou a církevní kulturou, ale ve středověku existovaly i ryze světské slavnosti, svátky bláznů, karnevaly, jimž věnuje Heers největší pozornost.
Svátky bláznů a karnevaly - Jacques Heers, | Knihy Dobrovský
Svátky bláznů a karnevaly 2006, J. Heers Kniha francouzského medievalisty Jacquese Heerse je věnována středověké karnevalové kultuře a středověkému vztahu k zábavám a slavnostem. Rozsáhlou pozornost autor věnuje církevním slavnostem a jejich významu pro každode...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY