Společenský agent Jiří Mucha eBook

Fatimma.cz Společenský agent Jiří Mucha Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Společenský agent Jiří Mucha! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Společenský agent Jiří Mucha a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Společenský agent Jiří Mucha.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,33 MB

ISBN: 9788072602681

POPIS
Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. Autor, v té době malý chlapec, sotva mohl chápat vše, co se kolem něj děje. Ale právě v tom tkví jedno z kouzel knihy, kdy přes fragmenty dětských vzpomínek nahlížíme do prostředí pražské diplomatické společnosti v prvním desetiletí studené války.Po roce 1989 se autor se vrací do Prahy a snaží se na základě rozhovorů a dostupných dokumentů rozluštit důvody a okolnosti, které vedly k dočasnému odvolání jeho otce zpět do Londýna a poznamenaly život jeho matky a sestry. Celý příběh rámují dva rozhovory s Geraldinou Muchovou, manželkou Jiřího Muchy. Autor postupně nachází informace o tom, že milostná aféra jeho matky s pražským intelektuálem Jiřím Muchou nebyla z Muchovy strany náhlým vzplanutím citů, ale operací Státní bezpečnosti, v níž Mucha sehrával roli "společenského agenta". Kniha tak nabývá charakter "klíčového románu", v němž vystupují známé osoby české kulturní a společenské scény, jejichž roli ve špionážní hře studené války se autor snaží rozeznat. Celý příběh poskytuje nečekaný pohled na Muchovu činnost za komunistického režimu i na mnohé další aktéry té doby a dává nahlédnout do rozsahu a způsobu mechanismů, kterými Státní bezpečnost získávala informace, kompromitovala, kontrolovala a "řídila" kroky občanů.Jiří Mucha, syn malíře Alfonse Muchy, byl novinář, spisovatel, vězeň komunistického režimu a polistopadový předseda československého PEN klubu.
STÁHNOUT ČÍST
Jiri Mucha, spolecensky agent | Srovnanicen.cz
Dům knihy.cz > Výprodej > Celkový seznam > Výprodej - Společenský agent Jiří Mucha. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Výprodej - Společenský agent Jiří Mucha. Láska a žal za železnou oponou - intriky, sex, špioni. LAURENCE Charles.
Pedofil? Agent? Zhýralec? | | A2 - neklid na kulturní frontě
Společenský agent Jiří Mucha 250,-222,-Není dostupné Společenský agent Jiří Mucha Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY