Diabetes mellitus 2. typu eBook

Fatimma.cz Diabetes mellitus 2. typu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Diabetes mellitus 2. typu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Diabetes mellitus 2. typu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Diabetes mellitus 2. typu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,26 MB

ISBN: ",

POPIS
Terapie diabetes mellitus, zvláště 2. typu, prošla v posledních několika letech doslova revolučními změnami. Přibyla řada zcela nových lékových skupin, doporučené postupy byly na základě řady klinických studií změněny a lékařům, pečujícím o diabetiky se tak otevírá zcela nový pohled na možnosti a postupy terapie diabetiků 2. typu. Zcela nová přehledová monografie skupiny předních českých diabetologů a internistů shrnuje a komentuje, jak by měla a může vypadat současná moderní terapie diabetes mellitus 2. typu. Mapuje, co se osvědčilo z tradičních diabetologických postupů, a představuje všechny nové možnosti v terapii cukrovky, nepomíjejíc nejnovější postupy, jakými jsou inkretinová léčba, nejnovější antidiabetika, inzulínová analoga a jejich aplikační režimy, bariatrie, moderní aplikační technika a další. Diabetes mellitus 2. typu je pojímán v celé své šíři, takže je zastoupena i terapie obezity, dyslipidémie a hypertenze.Kniha navazuje na dříve vydanou monografii Diabetes mellitus 1. typu, která obdržela cenu České diabetologické společnosti za nejlepší monografii roku. Je uspořádána inovativním způsobem, který umožňuje nahlédnout na zpracovávanou problematiku různými pohledy a otvírá i řadu témat, která byla dosud diskutována jen časopisecky nebo v rámci mezinárodních konferencí. Kvalitní autorský tým je zárukou vysoké odborné úrovně knihy.
STÁHNOUT ČÍST
Diabetes mellitus - cukrovka 2. typu
Diabetes mellitus 2. typu je onemocnění, které je podmíněno nerovnováhou mezi sekrecí a účinkem inzulinu v metabolismu glukózy. To znamená, že slinivka diabetiků 2. typu produkuje nadbytek inzulinu, avšak jejich tělo je na inzulin více či méně „rezistentní" (relativní nedostatek).
Máte diabetes 2. typu? Poradíme vám, ako upraviť stravovanie
Diabetes mellitus 2. typu. Podstatou tohoto onemocnění je snížená citlivost tkání na inzulín související zejména s nadměrným množstvím tuku v těle. Organismus musí k udržení normálních hodnot glykémie produkovat stále větší množství inzulínu. Ve chvíli, kdy je schopnost produkce inzulínu na maximální možné ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY