Stát zas mezi vrátky... eBook

Fatimma.cz Stát zas mezi vrátky... Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Stát zas mezi vrátky...! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Stát zas mezi vrátky... a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Stát zas mezi vrátky....pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,86 MB

ISBN: 9788090436497

POPIS
Dramatický životní příběh básnířky a překladatelky Hany Gerzanicové. Životopisná publikace popisuje osudy rodiny od počátku minulého století přes druhou světovou válku, útěk dcery Hany v roce 1949 do Německa a její následnou emigraci do Austrálie. Rodičům byl zabaven dům, kde rodina žila a v roce 1953 byli násilně vystěhováni z města. Tím ovšem problémy rodičů ani dcery v zahraničí zdaleka nekončily. Po více než šedesáti letech se podařilo objasnit okolnosti dramatického přechodu hranic, identifikovat místa i ostatní aktéry příběhu a jejich další osudy. Objevená fakta a souvislosti v mnohém překvapily i dosud žijící účastníky tehdejších událostí. Publikace přináší více než stovku dobových, často unikátních fotografií míst, dokumentů a osobností souvisejících s příběhem - z Plzeňska a ze Šumavy, ale i z Prahy, z východních Čech a Moravy, z Německa a Austrálie. Patří mezi ně např. letecké snímky předměstí Plzně z 20. let, osvobození města americkou armádou v r. 1945 i fota ze života emigrantů v Německu a v Austrálii. Hana Gerzanicová se mohla z emigrace natrvalo vrátit až po padesáti letech. Za celoživotní vlasteneckou práci v nejrůznějších krajanských spolcích, za mezinárodní tvorbu i své současné kulturní aktivity byla v zahraničí i doma mnohokrát oceněna, mimo jiné titulem "Významná česká žena ve světě". Kniha vyšla k životnímu jubileu plzeňské rodačky a je doplněna průřezem její celoživotní básnické tvorby z let 1944-2013.
STÁHNOUT ČÍST
Přihlášení k uživatelskému účtu | Dumknihy.cz - knihy po ...
První stopa eBook Písanka 2 - Tahy, čáry: Nácvik písma eBook Stát zas mezi vrátky... eBook Nový svět eBook Přepněte na zdravé jídlo eBook Japonský divan eBook Lidský úděl eBook Složitost a protiklad v architektuře eBook Generál Bagration eBook Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů eBook
Hana Gerzanicová - Wikipedie
Stát zas mezi vrátky.... Kdo napsal knihu Stát zas mezi vrátky...? Autorem je Hana Gerzanicová, Miloslav Krist. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY