Praha 1968 eBook

Fatimma.cz Praha 1968 Image

INFORMACE

Praha 1968 je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jan Pauer. Přečtěte si s námi knihu Praha 1968 na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Praha 1968.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,37 MB

ISBN: 8072035584

POPIS
Jan Pauer rekonstruuje ve své práci průběh událostí, které vedly k invazi vojsk států Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968 a následně k první etapě nástupu normalizace v Československu. Na základě své spolupráce s bývalou československou vládní historickou komisí pro přezkoumání událostí roku 1968 v Československu měl k dispozici nejen materiály pocházející z archivů bývalého Československa, ale mohl také jako jeden z prvních pracovat i s dokumenty z archivů bývalého Sovětského svazu, Bulharska, bývalé Německé demokratické republiky a Polska, které neměla odborná veřejnost doposud k dispozici. Díky tomu přináší rozsáhlá práce Jana Pauera, vysoce ceněná českými i zahraničními historiky, zcela nový pohled jak na politické a vojenské pozadí okupace Československa v srpnu roku 1968, tak i na samotný její průběh.
STÁHNOUT ČÍST
Pražské jaro - Wikipedie
1968 Praha) České národnosti. Stavbyvedoucí. Zasažen střepinou, která odlétla od vybuchlého sovětského tanku poblíž rozhlasu. Zemřel na následky úrazového šoku při tříštivé zlomenině pánve, pohmoždění stehenního svalstva a svalstva stěny břišní a krvácení za pobřišnicí.
Prague 1968: lost images of the day that freedom died ...
Americké centrum zahájilo výstavu renomovaného amerického fotografa Paula F. Goldsmithe, který jako mladý student zachytil historické momenty okupace Československa sovětskou armádou v roce 1968. Jako vysokoškolský student Paul navštívil Československo - a 21. srpna 1968 se probudil do sovětské invaze. V ulicích Prahy se mu podařilo zachytit historické momenty, které ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY