Orofaciální regulační terapie eBook

Fatimma.cz Orofaciální regulační terapie Image

INFORMACE

Orofaciální regulační terapie je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Rodolfo Castillo Morales. Přečtěte si s námi knihu Orofaciální regulační terapie na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Orofaciální regulační terapie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,19 MB

ISBN: 8073671050

POPIS
Orofaciální regulační terapie argentinského lékaře Castilla Moralese je specializovanou reflexní metodikou pro oblast úst a obličeje, zaměřuje se na činnost obličejových svalů, polykání a řečový projev.Publikace podává ucelený pohled na orofaciální komplex, jeho fungování za fyziologických okolností i při výskytu patologií u jednotlivých onemocnění (např. Downův syndrom, dětská mozková obrna). Podrobně se zabývá fyziologií sání, polykání a žvýkání. Srozumitelně s pomocí ilustrací a fotografií provází diagnostickým procesem a především terapií, včetně používání ortodontických pomůcek. Cílem orofaciální terapie je rozvíjení svalové hybnosti a aktivování svalových skupin, které jsou nutné pro správné fungování oblasti úst a obličeje. Terapie je velice užitečná především u pacientů, kteří nedovedou vědomě efektivně spolupracovat s terapeutem. Pomáhá například stimulovat sání u kojenců s orofaciálním postižením, zlepšuje polykání u klientů s těžkým mentálním postižením, rozvíjí řeč u dětí s Downovým syndromem.
STÁHNOUT ČÍST
Bucofaciální a Orofaciální Stimulace
Budete-li hledat, najdete rozličné metody terapií jako například orofaciální regulační terapie, která pomáhá s ovládáním jazyka v ústech, s jeho polohou a upravuje funkce žvýkacího svalstva.
Orofaciální regulační terapie : metoda reflexní terapie ...
Orofaciální regulační terapie (ORT) byla vyvinuta v sedmdesátých letech v Argentinském neurofyziologickém centru Dr. Rodolfem Castillo Morallesem a Dr. Juanem Brontem přímo pro potřeby dětí s Downovým syndromem.Později byla upravena i pro osoby s dalšími zdravotními komplikacemi především pro děti s dětskou mozkovou obrnou.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY