Pacifik eBook

Fatimma.cz Pacifik Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Pacifik! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Pacifik a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Pacifik.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,22 MB

ISBN: 9788072177875

POPIS
V této odysseji z druhé světové války se prolínají opravdové osudy čtyř amerických mariňáků a jednoho pilota námořního letectva, kteří prošli válečným peklem všech zásadních bojů v Tichomoří — od bitvy s Japonci na Guadalcanalu, přes masakr na ostrově Iwodžima až po krvavé a prudké boje po vylodění na Okinawě na samém konci války. V knize jsou poutavě vylíčeny příběhy mužů, kteří dali v sázku životy, aby bojovali za svou vlast. Byli odveleni na druhý konec světa do války s nepřítelem, jenž upřednostňoval sebevraždu před kapitulací. Tito stateční muži poznali krutost a ponížení v zajateckých táborech, byli svědky nespočetných úmrtí v řadách vojáků i civilistů a za svá válečná ocenění zaplatili často měrou nejvyšší.Hugh Ambrose doplňuje individuální osudy pětice válečných hrdinů televizní série o poznatky načerpané při mnohaletém studiu válečných dokumentů, záznamů, deníků, dopisů a memoárů i při rozhovorech s válečnými veterány. Nabízí čtenářům jedinečný, mnohavrstevný a poutavý pohled na válku v Tichomoří. Ambroseho kniha je unikátní válečnou výpovědí spojující bezprostřední a naléhavé osobní prožitky očitých svědků s historicky přesným popisem přelomových válečných událostí.
STÁHNOUT ČÍST
pacifik - ke stažení | Hellspy
Emi D 1. Poraněný koleno to místo jméno má, Emi D krví zpitá země, co tance duchů zná, Emi D bídu psanců štvanejch a z kulovnice strach, C H7 země, která skrývá zlatej prach. 2. Dýmky míru zhasly a zoufalství jde tam na pahorek malý, kde z hanby stojí chrám, z hanby bledejch tváří, co prej dovedou žít, C H7 Emi s Písmem svatým přes mrtvoly jít.
Obsazenost penzionu - Penzion Pacifik
Občanské sdružení propagující železnici a turistiku v Posázaví. Pořadatel akcí k výročí železničních tratí. Provozovatel železničních vozidel, externí dopravce.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY