Rožmberkové eBook

Fatimma.cz Rožmberkové Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rožmberkové! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rožmberkové a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Rožmberkové.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,71 MB

ISBN: 9788085033311

POPIS
Texty se týkají historie rodu a jeho nejvýznamnějších představitelů i sídel, hospodářství, patronátu, mecenátu, různých druhů umění a všedního či svátečního života na rožmberském panství. Nebyly opomenuty ani zákruty paměti na vymřelý rožmberský rod v 17. až 20. století. Součástí knihy je i doposud nejrozsáhlejší publikovaná bibliografie odborných prací týkajících se daného tématu.Součástí publikace je katalog předmětů prezentovaných na stejnojmenné výstavě ve Valdštejnské jízdárně. Knihu vydalo českobudějovické pracoviště NPÚ.
STÁHNOUT ČÍST
Rožmberkové | Třeboň, Třeboňsko a okolí
Kniha „ROŽMBERKOVÉ - První po českém králi" přibližuje historii a význam nejvýznamnějšího českého panského rodu. Od Vítka I. z Prčic, prvního známého předka rodu Vítkovců, zmíněného již v roce 1169, až po vymření rodu Rožmberků v roce 1611, zaujímali páni z Rožmberka přední místa v zemských a dvorských úřadech.
Rožmberkové | Třeboň, Třeboňsko a okolí
Zdroj: Publikace Rožmberkové, rod českých velmožů... Fakt, že se žádný z bratrů nedočkal potomka, přitom nemusel být ani v tehdejší době nijak výjimečný, kdyby se problémy s neplodností netýkaly i ženské části rodu. Děti totiž neměly ani dvě ze čtyř Vokových sester, i když byly vdané.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY