Diabetes a sport eBook

Fatimma.cz Diabetes a sport Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Diabetes a sport! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Diabetes a sport a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Diabetes a sport.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,85 MB

ISBN: 9788073452896

POPIS
Diabetes u dětí a mladistvých byl tradičně považován za překážku větší sportovní aktivity. Dramatické zlepšení kvality života diabetiků 1. typu - v důsledku nových technických i farmakologických možností inzulinové terapie - umožňuje mnohým z nich život téměř srovnatelný s jejich zdravými vrstevníky. Přirozeným zájmem se tak mezi diabetiky 1. typu stává sport, včetně jeho závodního provozování. Diabetologové, i další lékaři, se tak stále častěji dostávají do situace, kdy nedokáží pacientovi a jeho rodině adekvátně poradit, resp. starat se o aktivně sportujícího diabetika. Riziko hypoglykemie i další nebezpečí spojená se sportem nelze podceňovat, na druhou stranu se lékař dostává do nepříjemného světla, když mladému pacientovi sport zakáže, když on sám zná další diabetiky, kteří se sportu věnovat mohou, a to někdy i vrcholovému. Knížka kolektivu autorů vedených jedním z nejuznávanějších českých odborníků v oblasti diabetologie a výživy, prof. MUDr. Zdeňkem Rušavým, Ph.D., je koncipována jako praktický návod pro diabetologa, resp. ošetřujícího lékaře, který se stará o sportující diabetiky 1. typu.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Diabetes a sport | Moja-Kniha.cz
When people with diabetes participate in sport, whether they are children or adults, it is quite possible that they will experience low or high blood sugar levels. If you are on blood glucose lowering medication (e.g. tablets or insulin ) it is recommend to more frequently test your blood glucose levels during and after exercise […]
Sports Management and Type 1 Diabetes
People with diabetes can exercise and play sports, just like everyone else. Whether you want to go for the gold or just go hiking in your hometown, diabetes shouldn't hold you back. Exercise offers many benefits. helps insulin work better in the body, which helps blood sugar levels stay in a healthy range.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY