O problému, který měl nebýt eBook

Fatimma.cz O problému, který měl nebýt Image

INFORMACE

Trávit čas knihou O problému, který měl nebýt! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu O problému, který měl nebýt a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: O problému, který měl nebýt.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,85 MB

ISBN: 9788072393374

POPIS
Problematika drog a toxikomanie představuje jeden z největších nevyřešených (a zřejmě i nevyřešitelných) problémů lidstva. Toto téma se v českém prostředí setkalo s raketovým vzestupem zájmu zejména po sametové revoluci. Problém sám ale vzklíčil už v dobách komunistické diktatury. Z ideologických důvodů byl ovšem po dlouhou dobu bagatelizován, zakrýván nebo přisuzován „dekadentnímu Západu“ a na něj napojeným domácím „živlům“. Seriózní debaty o drogách probíhaly v normalizačním období takřka výhradně na stránkách odborných publikací a tiskovin, kam oko běžného občana nedohlédlo. Do veřejného prostoru začalo téma toxikomanie bez starých ideologických šablon masivně pronikat až v druhé polovině 80. let v souvislosti s uvolňováním poměrů po nástupu M. S. Gorbačova do čela komunistů v Sovětském svazu.Bez ohledu na „přání a stížnosti“ komunistického establishmentu se v Československu vytvořila subkultura mladých toxikomanů, která měla své hodnoty, hierarchie, symboly a také své problémy. V 80. letech čítala několik desítek tisíc lidí, a připočteme-li k ní také několik set tisíc starších osob, které neordinovaně nadužívaly léky ovlivňující psychiku, shledáme, o jak zásadní problém se v socialistickém Československu jednalo.Autor nás právě touto knihou přesvědčí, že problém toxikomanie zdaleka není otázkou postsametového otevření hranic, ale má kořeny podstatně starší. Kniha mapuje, jak to všechno u nás začalo. K jakým látkám měli českoslovenští toxikomané přístup, k jakému jednání je jejich závislost dováděla a jak na to reagovala československá odborná veřejnost, rozhodovací orgány, ale i kultura a média.
STÁHNOUT ČÍST
Muž, který měl nebýt — iVysílání — Česká televize
Kniha: O problému, který měl nebýt : Jan Kolář 9788072393374 máte teraz možnosť kúpiť na Literama.sk.
O problému, který měl nebýt - Jan Kolář od 143 Kč - Heureka.cz
Dům knihy.cz > O problému, který měl nebýt. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! O problému, který měl nebýt. Drogy v socialistickém Československu. KOLÁŘ Jan. Info: Doplněk, 2018 (1.) - brož., 160 str. EAN: 9788072393374 ISBN: 978-80-7239-337-4 ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY