Mefisto eBook

Fatimma.cz Mefisto Image

INFORMACE

Mefisto je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Klaus Mann. Přečtěte si s námi knihu Mefisto na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Mefisto.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,39 MB

ISBN: 9788020016409

POPIS
Mefisto, nejvýznamnější dílo Klause Manna, je silně otevřeným, zčásti autobiografickým protifašistickým románem, projevem bezradnosti jedné generace intelektuálů vůči nacistickému násilí. Pojednává o významném německém herci Hendriku Höfgenovi (předlohou byl Gustaf Gründgens), který udělal velkou kariéru za Výmarské republiky, pak v době nacismu a nakonec znovu po osvobození Německa. Jeho parádní rolí byl právě Mefisto. Stejně jako hlavní hrdina, i řada dalších postav má předlohu v tehdy žijících osobách, včetně Marlene Dietrichové, samotného autora nebo jeho otce Thomase Manna. Krátce před smrtí se autor dozvěděl, že se Mefista nepodaří vydat - za zablokováním publikace stál muž, podle kterého byla kniha napsána. V roce 1981 natočil István Szabó stejnojmenný film s Klausem Mariou Brandauerem v hlavní roli. Film získal Oskara za nejlepší cizojazyčný film a pomohl vrátit Klause Manna do pozornosti evropského publika.
STÁHNOUT ČÍST
MEPHISTO Canada - Official Website
Kdo je Mefisto? Vyslanec Pekla, ďábel, který je schopen vrátit člověku mládí. Za jistých podmínek. Na výhody mládí láká i stařičkého profesora Fausta, který hlavně lituje, že během svého života nestihl dokončit své rozsáhlé dílo.
Boutique en ligne MEPHISTO - Chaussures Mephisto en ...
Mephisto (Theaterstück), deutsche Übersetzung des niederländischen Theaterstücks Mefisto for Ever (Tom Lanoye, 2006), dieses frei nach dem Roman Mephisto von Klaus Mann (1936) Mephisto 97.6, das Lokalradio der Universität Leipzig; ein Urteil des Bundesverfassungsgerichts zur Kunstfreiheit, siehe Mephisto-Entscheidung
SOUVISEJÍCÍ KNIHY