Hvězdář se stříbrným nosem eBook

Fatimma.cz Hvězdář se stříbrným nosem Image

INFORMACE

Hvězdář se stříbrným nosem je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Mattias Gerwald. Přečtěte si s námi knihu Hvězdář se stříbrným nosem na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Hvězdář se stříbrným nosem.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,48 MB

ISBN: 8073621657

POPIS
Nejvýznamnější astronom 16. století Tycho de Brahe byl extravagantní a rád otřásal utkvělými představami své doby. V souboji s úhlavním nepřítelem Parsbjergem přišel Tycho o špičku nosu. Než omdlel, údajně zahlédl jasný záblesk při zrodu nové hvězdy a právě tento zážitek ho přiměl zanechat práv a věnovat se astronomii. Ve svém "Hvězdohradě"na ostrově Ven vedl nespoutaný život, příčící se všem tehdejším zvyklostem. Do manželství vstoupil tento "dánský Satyr"s mladičkou selskou dcerou, což odporovalo dobové představě o chování šlechtice. Poštval proti sobě inkvizici, protože vyvrátil učení o neměnném kosmu. Byl nucen opustit se svou rodinou Dánsko. Po strastiplném putování se uchytil v Praze, kde se setkal i s císařem Rudolfem II. Světu a budoucím generacím po sobě Tycho de Brahe zanechal neobyčejně přesné záznamy o pozorování oblohy.
STÁHNOUT ČÍST
Škraboška Benátská se stříbrným nosem - Kostymy-karneval.cz
Kniha Hvězdář se stříbrným nosem Přidat komentář. renefer. 08.11.2018. Tohle je přesně typ románu, které mám ráda. ...
Co Tycho Brahe viděl, to Kepler vypočítal. A jeho zákony ...
Podobně po zadání hesla Tycho Brahe získáte 55 knih. Např. Hvězdář se stříbrným nosem, nakl. Alpress. Knihy o Keplerovi a Braheovi vydal i Prometheus. Manželé Hadravovi přeložili i Braheův spis Přístroje obnovené astronomie. Kniha Tycho a Kepler líčí souběžně životopisy obou velkých vědců.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY