Marcel Proust eBook

Fatimma.cz Marcel Proust Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Marcel Proust! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Marcel Proust a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Marcel Proust.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,52 MB

ISBN: 9788072726677

POPIS
Bezmála dvacet let uplynulo od napsání prvního dílu tohoto pozoruhodného životopisu o neméně pozoruhodném muži. Bylo tedy právě načase, aby i čeští čtenáři měli možnost nahlédnout do nejtemnějších zákoutí života a duše velkého spisovatele, jakým byl Marcel Proust.Biografie, kterou vám předkládáme, je bezesporu tou nejhodnotnější knihou, která kdy o Proustovi vyšla. Jen málo odborníků by se mohlo tohoto úkolu zhostit s větší pokorou a zároveň důrazem na fakticitu informací než Jean-Yves Tadié, jenž proustovskému bádání zasvětil mnoho let intenzivní práce.V tomto díle je vše, co se můžeme o Proustovi dozvědět, vše, co je nutné znát, abychom pochopili jeho osobnost a jeho dílo. Konečně máme možnost zjistit, kým autor Hledání ztraceného času skutečně byl a co vše následně utvářelo hodnotu literárního odkazu, co po sobě zanechal. Na devíti stech stranách prvního dílu publikace, jež obnažuje autorův život od jeho narození po první léta 20. století, se nám otevírá překvapující svět génia, který můžeme prožívat takřka po minutách ve Swanovském opojení. Biografie Marcela Prousta není jen biografií muže z vysoké společnosti, který se vyrovnával s vážnou nemocí, homosexualitou i nedostatkem uznání. Je to především biografie člověka, který svou velikost těžil z toho, co tvořil. Neboť právě tomu se zcela obětoval.
STÁHNOUT ČÍST
Marcel Proust - Wikipedia, wolna encyklopedia
Marcel Proust, Philip Kolb (1992). "Marcel Proust, Selected Letters: 1910-1917", HarperCollins Publishers Ltd 159 Copy quote. Happiness is beneficial for the body, but it is grief that develops the powers of the mind. Marcel Proust. Happiness, Sympathy, Depression.
Marcel Proust | Biography, Books, & Facts | Britannica
Marcel Proust svým dílem stojí spolu s autory jako jsou např. James Joyce nebo Franz Kafka u základů moderního evropského románu 20. století.Především pojetím románu jako cesty k zachycení uplývajícího času. Znovu nalézá ztracený čas, prožitky a tím je pomáhá pochopit v jejich složitosti a pravdě.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY