Struktura města v zeleni eBook

Fatimma.cz Struktura města v zeleni Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Struktura města v zeleni! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Struktura města v zeleni a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Struktura města v zeleni.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,29 MB

ISBN: 9788090712805

POPIS
Kniha ve dvaceti kapitolách ukazuje, že unikátní moderní urbansimus a architektura města Hradec Králové spočívá ve vrstvení odkazů historických epoch, v systematickém včlenění struktury veřejné zeleně do tehdejší představy o moderní metropoli a v organickém propojení progresivních i tradičních architektonickýh forem. Poskytuje nejen nové interpretace děl ikonických architektů, ale přináší i kapitoly věnované tvůrcům, o nichž v souvislosti s Hradcem zatím nikdo nepsal. Zaměruje se na hradecké dílo Jana Kotěry, Václava Weinzettla, Františka Thomayera, Jindřicha Freiwalda, Theodora Petříka, Oldřicha Lisky, Jana Rejchla, Josefa Gočára, Vladimíra Zákrejse, Josefa Fňouka či Heinricha Kulky a dalších slavných tvůrců. Kromě toho se zabývá i tím, jak se na venkovském městě projevily avantgardní styly jako kubismus nebo funkcionalismus, a ukazuje také, jak jednotlivé církve přistupovaly k požadavku moderního svatostánku. Kniha je zatím nejrozsáhlejší syntézou o architektuře 20. století. Obsahuje přes 300 současných i dobových fotografií, návrhy a plány, mapu 60 vybraných objektů, jmenný restřík a rozsáhlé anglické resumé.
STÁHNOUT ČÍST
Křest knihy L. Zikmunda-Lendera Struktura města v zeleni
Struktura města v zeleni Ladislav Zikmund-Lender. Struktura města v zeleni. Ladislav Zikmund-Lender. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění ...
Struktura města v zeleni | Dumknihy.cz - knihy po všech ...
Srovnání cen Struktura města v zeleni. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 612 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY