Čekání na smrt eBook

Fatimma.cz Čekání na smrt Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Čekání na smrt! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Čekání na smrt a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Čekání na smrt.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,49 MB

ISBN: 9788075571786

POPIS
V září 1943 odjely z Terezína na východ dva transporty s pěti tisíci židovskými vězni do Osvětimi-Birkenau. Při příjezdu neprošli obvyklou selekcí a byli umístěni do zvláštního tábora B IIb, kde "směli" živořit v jakémsi volnějším režimu. Ve svých kmenových listech si však nesli označení Sonderbehandlung, zvláštní zacházení, což znamenalo popravu bez rozsudku. Jednání nacistů s českými Židy v Osvětimi vyvolávalo otazníky. K čemu měl tábor sloužit? Měl představovat jakési alibi pro správu osvětimské "továrny na smrt? Chtěli nacisté sehrát nové divadlo pro zástupce Červeného kříže, jak se jim podařilo v Terezíně? Jaký mu byl vyměřen čas a co rozhodlo o jejich existenci? Kdy a proč se esesáci rozhodli "rodinný tábor" likvidovat? Na mnohé se snaží kniha Čekání na smrt odpovědět líčením každodenních poměrů mezi vězni, pro které využívá i svědectví přeživších, i forem odporu v Osvětimi, do nichž byli zasvěceni "terezínští vězni". Tragický příběh měl svůj počátek už v politice vůči Židům, jež se uplatňovala v protektorátu, v nacistických plánech na "konečné řešení" židovské otázky. Vyústil v hromadném vraždění v noci z 8. na 9. březen a od 8. do 10. července roku 1944. Ze 17 500 vězňů "rodinného tábora" přežilo necelých třináct stovek.
STÁHNOUT ČÍST
Alvarezová & Pescoliová: Čekání na smrt - Lisa Jackson ...
„Čekání na smrt" je prototypem Lisy Jackson. Najdete tu všechno, co ji proslavilo a odlišilo od kolegů. Díky strašidelným kulisám a pochmurné atmosféře vám bude běhat mráz po zádech už od samého začátku a příběh je o to děsivější, že se odehrává mezi dospívajícími dívkami a chlapci.
Čekání na smrt | KNIHCENTRUM.cz
Rozbalit Rozbalit vše Re: Čekání na smrt a jiné Odpovědět | Sbalit | Výše | Link | Blokovat | Admin. Zanedlouho to bude pade. Ani málo, ani moc. Do hospody občas s kámošema zabrousíme, ale nijak pravidelně a rozhodně to nemá žádnou souvislost s tím co píšu se - už jsem to tady několikrát uváděl : tohle psaní je ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY