Benedikt Ried a počátky záalpské renesance eBook

Fatimma.cz Benedikt Ried a počátky záalpské renesance Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Benedikt Ried a počátky záalpské renesance! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Benedikt Ried a počátky záalpské renesance a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Benedikt Ried a počátky záalpské renesance.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,10 MB

ISBN: 9788020017444

POPIS
Monografie historika umění a architektury doc. dr. Pavla Kaliny, CSc., je věnována architektovi, jehož jméno je spjato s prvními projevy renesančního slohu u nás. Autor zasazuje Benedikta Rieda (Rejta) do kontextu středoevropské architektury a rozvoje stavební technologie 15. století, sleduje pronikání renesance do zemí na sever od Alp a dostatečný prostor věnuje rozboru jednotlivých Riedových staveb (na Pražském hradě, v Kutné Hoře, , v Lounech, v Annabergu aj,).Kniha ja založena na výsledcích archivních a stavebně historických průzkumů konaných během posledních desetiletí; poslední (a pravděpodobně jediná) monografie Riedovi věnovaná vyšla bezmála před padesáti lety (autor Götz Fehr, 1961).
STÁHNOUT ČÍST
Diskuse:Benedikt Rejt - Wikipedie
Benedikt Rejt (often spelled Benedikt Ried, also known as Benedikt Rieth, Benedikt Reyd, or Benedict Reijt.In Czech, he often has the epithet "of Pístov" [a village in the Czech Republic or on the Piesting?] or "of Louny"; c. 1450 - between 1531 and 1536) was a leading medieval architect in Bohemia, today's Czech Republic.He built Vladislav Hall (1497-1500) in Prague Castle, St. Barbara's ...
Kniha Benedikt Ried a počátky záalpské renesance | Moja ...
Portaro - Webový katalog knihovny. Document has not been rated yet
SOUVISEJÍCÍ KNIHY