Gladiátoři eBook

Fatimma.cz Gladiátoři Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Gladiátoři! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Gladiátoři a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Gladiátoři.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,53 MB

ISBN: 9788087408124

POPIS
Konstantin Nossov nám ve své knize Gladiátoři oživuje fenomén gladiátorů, otevírá nám svět římských bojovníků na život a smrt,prostřednictvím jásajícího davu za vysokými zdmi Kolosea, v jehož útrobách vězni tráví své poslední pokojné chvíle.Na základě nejnovějších poznatků mapuje historii mužů, kteří se bili pro pobavení lidu, sleduje vývoj gladiátorského boje, rozebírá jednotlivé typy gladiátorů společně s jejich výzbrojí, způsob jejich života a jejich postavení ve společnosti. I když většina gladiátorů byla otroky, jež bojovali a umírali z rozmaru publika, mnozí z nich dokázali přes vítězství v aréně pozdvihnout své společenské postavení a dosáhnout tak popularity srovnatelné se současnými sportovními hvězdami. Gladiátoři pocházeli z téměř každé společenské vrstvy starověkého Říma, od otroků a vězňů donucených bojovat, přes dobrovolníky, až k příslušníkům vznešené vrstvy, které přitahovala možnost otestovat si v aréně své bojové schopnosti. Kniha přibližuje tyto bojovníky z mnoha úhlů a přináší tím neobvykle komplexní pohled na jejich nebezpečný život, obklopený všudypřítomnou smrtí.
STÁHNOUT ČÍST
Gladiátoři - Stephen Wisdom, Angus McBride, pevná vazba ...
Gladiátoři 2008, S. Wisdom Gladiátorské hry římského světa zahrnovaly bitvy pro zábavu a zabíjení pro zisk. Ačkoli neblaze prosluly využíváním válečných zajatců, otroků a odsouzených zločinců, přesto se našli i dobrovolní zájemci o gladiátorskou p...
Koloseum. Gladiátoři. /Colosseum. Gladiators/ - YouTube
Gladiátoři (odvozeno od gladius - meč) byli zápasníci určení v Římě pro Gladiátorské hry (munus gladiatorium), které byly převzaty z Etrurie (do Říma se dostaly z Campanie). Původně byly tyto hry součástí pohřební slavnosti, při níž měla gladiátory prolévaná krev vyjadřovat míru bolesti.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY