Mysterium Coniunctionis II. eBook

Fatimma.cz Mysterium Coniunctionis II. Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Mysterium Coniunctionis II.! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Mysterium Coniunctionis II. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Mysterium Coniunctionis II..pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,38 MB

ISBN: 9788075302106

POPIS
Ve druhé části svého velkolepého díla C. G. Jung pokračuje v líčení stěžejních alchymických symbolů (král a královna, Adam a Eva...) a odpovídajících stavů v duševní realitě člověka. Setkáváme se zde s konečnými procesy proměny a jednotlivými stupni konjunkce, které jdou ruku v ruce se sebepoznáváním, odhalováním projekcí a morální reintegrací.„Alchymie nám hojností svých symbolů umožňuje nahlédnout do úsilí lidského ducha, v němž můžeme vidět obdobu religiózního ritu, potažmo obdobu opus divinum. S tím rozdílem ovšem, že alchymickou „prací“ není činnost kolektivní, formální a přísně obsahově definovaná. Při veškeré podobnosti fundamentálních principů je to naopak individuální akce, v níž člověk, jedinec vkládá sebe celého na misku vah, aby dosáhl transcendentálního účelu: ustaveni jednoty. Je to dílo smíření zdánlivě neslučitelných protikladů. Charakteristické je, že protiklady se nechápou jen jako fyzické elementy v přirozeném nepřátelství, ale zároveň jako morální konflikt. Předmět snažení je pro alchymistu vně i v nitru, fyzicky i psychicky, takže se dílo prostírá prakticky na celou přírodu. Jeho cíl tkví v symbolu, který má empirický a zároveň transcendentální aspekt.“ (C. G. Jung.)
STÁHNOUT ČÍST
Mysterium Coniunctionis I. - Carl Gustav Jung - Megaknihy.cz
Kniha Mysterium Coniunctionis II. od autora Carl Gustav Jung. Štúdie o rozdeľovaní a spojovaní duševných protikladov v alchýmií. V druhej časti svojho veľkolepého diela C. G. Jung pokračuje v líčení hlavných alchymických symbolov (kráľ a kráľovná, Adam a Eva ...) a zodpovedajúcich stavov v duševnej realite človeka.
Mysterium Coniunctionis II. (Carl Gustav Jung ...
387 Kč Mysterium Coniunctionis II.. - Jung Carl Gustav Ve druhé části svého velkolepého díla C. G. Jung pokračuje v líčení stěžejních alchymických symbolů (král a královna, Adam a Eva...) a odpovídajících stavů v duševní realitě člověka.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY