Královna šachu Věra Menčíková eBook

Fatimma.cz Královna šachu Věra Menčíková Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Královna šachu Věra Menčíková! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Královna šachu Věra Menčíková a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Královna šachu Věra Menčíková.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,67 MB

ISBN: 9788090572591

POPIS
Jak by řekl klasik: „Doma není nikdo prorokem“. A to platí dvojnásob o geniální československé šachistce Věře Menčíkové, která se v předválečné době stala osminásobnou mistryní světa a mezi ženami nenašla za celý svůj život sobě rovnou. Proto hrála zásadně na mužských turnajích s těmi nejlepšími světovými šachisty, jakými byli Capablanca, Euwe, Murphy, Aljechin, Steinitz a další. Na ženská mistrovství světa si vždy jen tak odskočila pro titul. Narodila se v carské Moskvě ruské mamince a českému otci a tam také prožila dětství. V roce 1921 byla její rodina nucena opustit Rusko a odstěhovat se do Londýna, jen otec se vrátil do Čech. I přesto Věra zůstala vlastenkou a až do své svatby se šachovým tajemníkem Angličanem Stevensonem reprezentovala vždy Československo. Její osud se naplnil v pouhých 38 letech, kdy při bombardování Londýna zahynula.Tato kniha splácí obrovský dluh u nás takřka zapomenuté osobnosti světového šachu Věře Menčíkové. Kromě Věřiny cesty životem kniha nabízí pro milovníky šachu spoustu partií, které sehrála s již zmíněnými velmistry. Kolika osminásobnými mistryněmi světa se asi naše malá země může chlubit?....
STÁHNOUT ČÍST
Královna šachu Věra Menčíková - Kalendovský Jan ...
Ponúkame Královna šachu věra menčíková za najvýhodnejšie ceny. Vydavatelstvo JAKURA,Praha 2016 asi 100 fotografií 152s z obdobia 1906-1944.
Kralovna sachu vera mencikova levně | Mobilmania zboží
Kupte knihu Královna šachu Věra Menčíková (Jan Kalendovský) s 15 % slevou za 290 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY