Jan Pištěk /LINK4PICTURES/ eBook

Fatimma.cz Jan Pištěk /LINK4PICTURES/ Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Jan Pištěk /LINK4PICTURES/! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Jan Pištěk /LINK4PICTURES/ a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Jan Pištěk /LINK4PICTURES/.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,94 MB

ISBN: 9788087164006

POPIS
Jan Pištěk (1961) se na české výtvarné scéně objevil spolu s tzv.generací osmdesátých let minulého století. Již na neoficiálních výstavách nové české malby se u něj objevujísymbolické odkazy k archaickým kulturám. Jeho malířská tvorba byla oproti současníkům klidnější, kontemplativnější. Je mnohostranná, různorozměrná, polytématická, vždy však rozpoznáme osobitý rukopis. Velkorysost malířského gesta i monumentalita pojetí plochy bývají doprovázeny minimalistickým detailem, kontrapunktem, který je vyjádřen jemnou kresbou odkazující na blízko i dálně východní malířskou spiritualitu. Retrospektivní katalog vyšel k výstavě Link 4 pictures, která se konala na počátku roku 2008 v pražském Mánesu.
STÁHNOUT ČÍST
Jan Pištěk, Živly by TomDesign - Issuu
Jan Pištěk (1961) se na české výtvarné scéně objevil spolu s tzv. Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i online.
Jan Pištěk - Pod povrchem - CityOut Prague
Link4Pictures Krajiny Jana Pištěka ... Jan Pištěk náleží ke generaci nastupující kolem poloviny osmdesátých let minulého století, která je nejčastěji spojována s neoficiálními výstavními akcemi (Konfrontace). Na nich se živelně utvářela nová vlna postmoderní estetiky. Pištěk, přestože se osobně zúčastnil ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY