Diktátor času eBook

Fatimma.cz Diktátor času Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Diktátor času! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Diktátor času a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Diktátor času.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,57 MB

ISBN: 9788070041925

POPIS
Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958–1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, kulturními, uměleckými, personálními, ideovými, politickými, technickými či technologickými proměnami, jež se různě a s odlišnou intenzitou projevovaly v jejích inscenacích. Jeho povaha je určována především mnoha ambivalencemi: Laterna magika je jak fragmentární, tak celistvá, rozptylující i imersivní, minulá i současná, reprodukovaná i živá, tradiční i progresivní, ideologická i k ideologii kritická, lidová i elitní, decentní i voyeurská. S každou inscenací a hlavně s každou novou fasetou, se otevírají další a další protimluvy, komplikace a paradoxy, které ukazují, že právě skrze Laternu magiku má smysl se dívat na kulturu socialistického i postsocialistického Československa posledních šedesáti let.
STÁHNOUT ČÍST
Diktátor času - Lucie Česálková, Kateřina Svatoňová ...
Diktátor času. Kdo napsal knihu Diktátor času? Autorem je Lucie Česálková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Diktátor času / (De)kontextualizace fenoménu Laterny ...
Diktátor je vladar države, ki odloča o vseh državnih zadevah.Ne upošteva demokracije, ne sestavlja vlade in državnega zbora.Večina diktatorjev se na oblast povzpne s terorjem. Izraz izhaja iz antičnega Rima, kjer je bil diktator naslov magistrata, ki ga je imenoval senat, da bi upravljal državo v času nepričakovanega stanja ali nevarnosti.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY