Ludvík XIV. a královská rodina eBook

Fatimma.cz Ludvík XIV. a královská rodina Image

INFORMACE

Ludvík XIV. a královská rodina je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Christian Bouyer. Přečtěte si s námi knihu Ludvík XIV. a královská rodina na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Ludvík XIV. a královská rodina.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,29 MB

ISBN: 9788072435180

POPIS
Král Slunce a Versailles představují pro celou Evropu symboly absolutistické panovnické moci a nevídaného přepychu. Jaký však byl všemocný panovník v lůně své rodiny? Podobně jako jeho děd Jindřich IV. choval Ludvík XIV. stejně vřelé city ke všem svým potomkům, ať legitimním či nelegitimním. Zajistil jim život hodný princů z královské krve, ale to neznamenalo, že by jim bylo dovoleno dělat, co se jim zachce. Prvním zákonem rodu totiž byla poslušnost vůči jeho hlavě, tedy králi, a služba zájmům státu byla samozřejmostí. Právě z tohoto hlediska Ludvík dohlížel na výchovu svých potomků i na jejich manželské svazky. Autor představuje velkého panovníka z mnoha stránek: jako vládce, manžela, milujícího otce rodiny i „krotitele“ nepokojných příbuzných z vedlejších rodových větví.
STÁHNOUT ČÍST
Ludvík XVI.
Ludvík XIV. a královská rodina. Kdo napsal knihu Ludvík XIV. a královská rodina? Autorem je Christian Bouyer. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Super cena-Ludvík XIV. a královská rodina | Aukro
Ludvík XIV. se narodil 5. září roku 1638 na zámku v Saint-Germain-en-Laye. Jeho matkou byla Anna Rakouská z rodu Habsburků a otcem Ludvík XIII. z rodu Bourbonů, Ludvíkův bratr se jmenoval Filip Orleánský. Když Ludvíkovi v roce 1643 zemřel otec, stal se v pouhých čtyřech letech králem Francie.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY