Divy a záhady Indického oceánu eBook

Fatimma.cz Divy a záhady Indického oceánu Image

INFORMACE

Divy a záhady Indického oceánu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Buzurg ibn Šahrijár. Přečtěte si s námi knihu Divy a záhady Indického oceánu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Divy a záhady Indického oceánu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,31 MB

ISBN: 9788020021106

POPIS
Pozoruhodné historicko-geografické dílo s velkými literárními kvalitami z druhé poloviny 10. století, vzniklé v jednom z přístavních měst Perského zálivu, je sbírkou vyprávění a příběhů, které autor slyšel od námořníků a kupců, plavících se do Indie, na Srí Lanku, do Malajsie, Indonésie, do Číny a podle východního pobřeží Afriky. Na jednu stranu představuje svérázný soubor tehdejších poznatků o exotických zemích Východu, o životě, zvycích, pověrách jejich obyvatel, stejně jako o nejen mořské fauně a flóře, na druhou stranu obsahuje poutavou látku folklorního charakteru s mnoha fantastickými a pohádkovými prvky, které mohly inspirovat např. cyklus o cestách Sindibáda námořníka.
STÁHNOUT ČÍST
Divy a záhady indického oceánu, Buzurg ibn Šahrijár ...
Kniha Divy a záhady Indického oceánu(Buzurg ibn Šahrijár) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. +421 907 989 588 (po-pia: 09:00-15:00)
Šahrijár, Ib Burzug: Divy a záhady Indického oceánu ...
Uvidíte řadu nevšedních podmořských tvorů, mimo jiné ploštěnce hermafrodity, mistryní převleků chobotnici a rybu, která chodí na suchu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY