Studie a stati o francouzské literatuře eBook

Fatimma.cz Studie a stati o francouzské literatuře Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Studie a stati o francouzské literatuře! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Studie a stati o francouzské literatuře a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Studie a stati o francouzské literatuře.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,36 MB

ISBN: 9788087377918

POPIS
Kniha soustřeďuje nejzdařilejší literárněkritické texty romanisty Jiřího Konůpka (1919 - 1968) týkající se francouzské literatury a českému čtenáři představuje tu její část, která patří k nejzajímavějším.K té v první řadě patří zakladatelé francouzského písemnictví (Marie de France a Chrétien de Troyes), většina textů je ale zaměřena na moderní literaturu 19. a zejména 20. století. Jádro výboru tvoří tři oddíly, věnované francouzským básníkům (Émile Verhaeren, Paul Fort, Jean Cocteau, Saint-John Perse, Yves Bonnefoy), prozaikům (Gustave Flaubert, Marcel Proust, Jules Supervielle, Antoine de Saint-Exupéry, André Maurois, Elsa Trioletová) a dramatikům (Guillaume Apollinaire, Paul Claudel, Michel de Ghelderode, Pierre-Henri Cami, Jacques Prévert, Jean Genet, Eugene Ionesco).Závěrečné přehledové statě v každém ze tří oddílů pak načrtávají celkový obraz francouzského písemnictví ve čtyřicátých až šedesátých letech 20. století, jak jej se svou erudicí viděl J. Konůpek. Autorovy kritické úvahy jsou uzavřeny zčásti subjektivně laděným textem, který obhlíží dobový stav recepce francouzské literatury v českém prostředí. Kniha je uvozena zasvěceným textem současného významného romanisty Jiřího Pelána, který komentuje zásadní milníky Konůpkova života a díla. Doplněna je také bibliografie Jiřího Konůpka, zahrnující jeho dílo autorské i překladatelské.
STÁHNOUT ČÍST
Literarni studie a stati ii | Sleviste.cz
Studie a stati o francouzské literatuře Autor: Konůpek, Jiří Nakladatel: Pulchra EAN: 9788087377918 ISBN: 978-80-87377-91-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 468 stran, česky Rozměry: 12 × 19,7 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání)
Literarni studie a stati ii | Sleviste.cz
Studie a stati o francouzské literatuře. 11. 12. 2015 — Jiří Konůpek akademie. Ukázka z výboru nejzdařilejších literárněkritických textů romanisty Jiřího Konůpka (1919—1968), které se týkají francouzské literatury a českému čtenáři představují její nejzajímavější části. Knihu edičně zpracovali Jiří ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY