Otec německého hospodářského zázraku Ludwig Erhard eBook

Fatimma.cz Otec německého hospodářského zázraku Ludwig Erhard Image

INFORMACE

Hledáte knihu Otec německého hospodářského zázraku Ludwig Erhard? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Jan Berwid-Buquoy? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Otec německého hospodářského zázraku Ludwig Erhard.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,55 MB

ISBN: 8086946134

POPIS
První kniha, která seznamuje českého čtenáře s prací legendárního tvůrce německého hospodářského zázraku po druhé světové válce – Ludwiga Erharda. Tento ekonom dokázal vytvořit podmínky pro spojení liberálních a sociálních prvků národního hospodářství. Soukromé vlastnictví výrobních prostředků namísto socializace, regulace trhu pomocí mechanismu nabídky a poptávky místo plánovitého řízení investic, produktů a spotřeby, ale také záruka volné soutěže omezením kartelů a monopolů a záruka státního regulativu k vyrovnání sociální nespravedlnosti. Základem jeho hospodářské politiky byl fakt, že tržní ekonomika není myslitelná bez konstruktivní sociální politiky. Ludwig Erhard toho dosáhl tím, že při každém novém problému hledal systémové řešení v duchu tržní ekonomiky bez státních intervencí. Hospodářství pro něj bylo centrální oblastí života, uspořádanou tak, aby se mohly uspokojivě rozvíjet společenské a sociální podmínky obyvatel a mohly tak přirozeně zapustit své kořeny kultura a humanita.Dílo Ludwiga Erharda je pro nás inspirací dodnes. Jeho schopnost prosazovat principy svobodného trhu a efektivně přitom komunikovat s odpůrci zleva i zprava je v dnešní české realitě velmi inspirativní.
STÁHNOUT ČÍST
Jan N. Berwid-Buquoy (Author of Otec německého ...
Otec německého hospodářského zázraku a druhý kancléř SRN, kdysi o Němcích prohlásil: "Komplex závisti, kterým jsme my Němci dost postiženi, hraje významnou roli. ... Jan Berwid-Buquoy: "Otec německého hospodářského zázraku - Ludwig Erhard", Professional Publishing, Praha 2006, II. vydání).
Proč vlády tohoto světa selhaly? - Blog iDNES.cz
Jediná kniha, která kdy byla na území Československa a České republiky o Ludwigovi Erhardovi vydána je od Jana Berwida-Buquoye: "Otec německého hospodářského zázraku - Ludwig Erhard". První vydání bylo editováno nakladatelstvím "Herbia" v Českých Budějovicích v roce 2002.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY