10 geometrických transformací eBook

Fatimma.cz 10 geometrických transformací Image

INFORMACE

Trávit čas knihou 10 geometrických transformací! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu 10 geometrických transformací a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: 10 geometrických transformací.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,21 MB

ISBN: 8071962317

POPIS
Znáte shodná a podobná zobrazení? Možná ano, ale afinní a projektivní transformace už spíše ne. Tato kniha od autora známé publikace Umění vidět v matematice informuje o deseti základních transformacích v rovině a neobvyklým způsobem, v rámci u nás dostupné literatury, spojuje analytický a syntetický přístup k této problematice. Výklad vychází ze znalostí a zkušeností středoškoláka, jeho poznatky o shodném a podobném zobrazení shrnuje a prohlubuje. Nově pak zavádí afinní a projektivní transformace roviny a pro srovnání i kruhovou inverzi. Předností publikace jsou její mnohé inspirace z přírody i zdánlivě odlehlých oborů lidské činnosti. Přinášejí podněty, které s nimi geometrii spojují a jejichž podobnost si většinou neuvědomujeme. Kniha je členěna do 14 kapitol, z nichž 2 mají ráz intermezza (jazyk geometrie, pokrývání roviny). K samostatnému promýšlení učiva slouží sbírka úloh, která je součástí publikace. Přáli bychom si, aby kniha pomáhala současným i budoucím učitelům na základních či středních školách, aby ji rádi vyhledávali řešitelé matematických olympiád. Třeba bude objevem i pro někoho, kdo zatím ještě neví, čím může být geometrie zajímavá.
STÁHNOUT ČÍST
Deset geometrických transformací - František Kuřina ...
10 geometrických transformací. Kdo napsal knihu 10 geometrických transformací? Autorem je František Kuřina. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
10 geometrických transformací - knihy.cz
Kuřina F.: 10 Geometrických transformací, Praha: Prometheus 2002 Pomykalová E.: Planimetrie. Matematika pro gymnázia, Praha: Prometheus 2005. doplňkové materiály: Lávička M.:Syntetická geometrie Leischner P.: Metody řešení planimetrických úloh cut-the-knot - spousta geometrických příkladů i teorie (anglicky)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY