Máj eBook

Fatimma.cz Máj Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Máj! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Máj a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Máj.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,74 MB

ISBN: 9788073902094

POPIS
V roce 1774 Ignác Schiffner v Dubé nedaleko sochy svatého Prokopa brutálně ubil svého otce. Po zločinu byl brzy dopaden, uvězněn a po krátkém procesu odsouzen k smrti lámáním kolem. Trest byl vykonán na mladoboleslavském popravišti na pahorku příznačně zvaném Na spravedlnosti. Byl posledním člověkem, který byl v našich zemích popraven tímto velmi krutým způsobem. Ponurá událost zaznamenaná farářem Arnoštem Glaserem inspirovala jednoho z nejvýznamnějších českých básníků Karla Hynka Máchu k napsání lyrickoepické skladby Máj, která je považovaná za vrcholné dílo našeho romantismu a jednu z nejkrásnějších básní vůbec. V roce 2008 se dočkala i filmového zpracování.
STÁHNOUT ČÍST
Karel Hynek Mácha - Máj (rozbor) | Čtenářský deník | Český ...
Domov pro seniory Máj České Budějovice je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem České Budějovice. Naší hlavní činností je poskytování pobytových a ambulantních služeb sociální péče podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění.
Karel Hynek Mácha - Máj
Almanach Máj je literární sborník sestavený básníky Janem Nerudou a Vítězslavem Hálkem.. Vydal jej 1. května 1858 vydavatel Dominikus v Praze. Jako redaktor je uveden publicista Josef Barák, básněmi nebo menšími prozaickými díly do něj vedle Nerudy, Hálka a Baráka dále přispěli Jakub Arbes, Karolina Světlá, Adolf Heyduk, Rudolf Mayer, Josef Václav Frič (pod ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY