Antifragilita eBook

Fatimma.cz Antifragilita Image

INFORMACE

Hledáte knihu Antifragilita? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Nassim Nicholas Taleb? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Antifragilita.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,96 MB

ISBN: 9788074324987

POPIS
Proč je městský stát lepší než stát národní? Proč mít připravenu výpověď ještě předtím, než nastoupíte na nové místo? A proč znamenalo ztroskotání Titaniku spíše záchranu než ztrátu lidských životů? Nejnovější kniha Nassima Nicholase Taleba klade, jak je u autora zvykem, řadu provokativních otázek, především ale opět dochází k závěrům, které mohou bez nadsázky změnit náš život.Základní myšlenky svých předešlých knih Černá labuť a Zrádná nahodilost - tedy především to, jak podstatnou roli hrají v našem životě nepředvídatelné události, nahodilost a štěstí - Taleb dále rozvíjí poukazem na potenciálně pozitivní roli nejistoty, chaosu a volatility, jevů, jichž se instinktivně spíše obáváme. Paradoxně právě z nich můžeme podle autora těžit a dosáhnout obecné odolnosti - tak jako pevnost našich kostí vzrůstá tehdy, jsou-li namáhány. Dokážeme-li to, budeme schopni dosáhnout úspěchu i v dnešním nejistém a překotně se měnícím světě.
STÁHNOUT ČÍST
Antifragilità e Teoria dei Vincoli (Theory of Constraints ...
Americký filozof libanonského původu vysvětluje pojem antifragilita; schopnost nejen přestát problémy, ale také se díky nim stát silnějším. Kniha zároveň zdůrazňuje výhody antifragility.
Antifragilita - Jak těžit z nejistoty - Nassim Nicholas ...
Dům knihy.cz > Knihy > Společenské vědy > Antifragilita. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou. Antifragilita. Jak těžit z nahodilosti, neurčitosti a chaosu. TALEB Nassim Nicholas. Info: Paseka, 2014 (1.) - váz., 552 str.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY