Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích eBook

Fatimma.cz Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,48 MB

ISBN: 9788070357248

POPIS
Monografie představuje tradici sběratelství japonského dřevořezu na přelomu 19. a 20. století včetně různorodé společenské palety sběratelských osobností, které spoluvytvářely dobové povědomí o japonské kultuře. I díky nim se zachovaly významné soubory japonského dřevořezu ve státních sbírkách. Publikace se zaměřuje jak na portréty jednotlivých sběratelů, tak na výběr nejzajímavějších dřevořezů z jejich původních sbírek, čímž poukazuje na sběratelské možnosti a limity dané tržní nabídkou, odbornými znalostmi nebo osobním vkusem.
STÁHNOUT ČÍST
Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích ...
Malíř a grafik Emil Orlik, spisovatel Sigismund Bouška nebo japanofil Joe Hloucha patřili k vášnivým sběratelům japonských dřevořezů. Odkud a jak vzácné artefakty získávali a jak cenné sbírky za svůj život vybudovali? I o tom vypovídá výpravná publikace „Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích" vydaná Národní galerií Praha.
Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích ...
Kniha Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích je výsledkem pětiletého výzkumu podpořeného Grantovou agenturou ČR. Představuje nejenom rozpětí sbírek japonského dřevořezu u nás, ale především paletu osobností, které spoluvytvářely dobové povědomí o japonské kultuře a jejichž prostřednictvím se ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY