Věchi eBook

Fatimma.cz Věchi Image

INFORMACE

Věchi je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Nikolaj A. Berďajev. Přečtěte si s námi knihu Věchi na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Věchi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,40 MB

ISBN: 8090304788

POPIS
Sborník článků o ruské inteligenci. Vyšel v Rusku roku 1909 jako soubor článků nejvýznamnějších představitelů ruského myšlení té doby. Pod redakcí literárního historika a publicisty M. Geršenzona do sborníku přispěli filosofové N. Berďajev, S. Bulgakov a S. Frank, politický myslitel a aktivista P. Struve, právník B. Kisťakovskij a publicista A. Izgojev. Věchi byly jakýmsi manifestem, který vycházel ze zkušenosti první ruské revoluce a varoval před zahráváním si s revolučními idejemi. Autoři upozorňovali že pokud nebudou představy prorevolučně naladěné ruské společnosti zásadně revidovány ve prospěch duchovních hodnot, může Rusko očekávat tragédii. Toto varování, vyslovené osm let před Říjnovou revolucí, se bohuel ukázalo jako prorocké.
STÁHNOUT ČÍST
redakční článek - ABZ slovník českých synonym
Knihy Život za cara-- autor: Vydra Zbyněk Druhá revoluce - Stalinská transformace v Sovětském svazu 1928-1934-- autor: Litera Bohuslav Věchi (Milníky)-- autor: Berďajev Nikolaj A., Bulgakov Sergej Nikolajevič, Frank S.L., Geršenzon M.O., Izgojev A.S., Kisťakovskij B.A., Struve P.B. Ke štítům východu-- autor: Kleslo Michal Návrat ruského Leviathana-- autor: Medveděv Sergej
Pavel Mervart | Knihy Dobrovský
Sborník článků o ruské inteligenci. Vyšel v Rusku roku 1909 jako soubor článků nejvýznamnějších představitelů ruského myšlení té doby.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY