Kde pijí múzy (Díl 3.) eBook

Fatimma.cz Kde pijí múzy (Díl 3.) Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Kde pijí múzy (Díl 3.)! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Kde pijí múzy (Díl 3.) a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Kde pijí múzy (Díl 3.).pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,70 MB

ISBN: 9788090538955

POPIS
Třetí díl průvodce po lokálech významných pro českou kulturu nás zavede do legendárních pivnic U Dvou koček a U Medvídků. Tradičně bohatě ilustrovaná kniha o velkém formátu připomíná okamžiky, kdy se malé dějiny potkaly s velkými; kdy za stoly pražských lokálů zasedali se svými múzami kumštýři věhlasní i zapomenutí, aby tvořili to, co dnes známe jako dějiny. Historie obou pivnic se tentokrát prolíná hlavně s dějinami českého výtvarného umění. Za všechny významné malíře, s nimiž se setkáme, jmenujme například mistra českého baroka Václava Vavřince Reinera, Josefa Mánesa či vynikajícího současníka Jana Brabence (který se tentokrát podílel na výtvarné podobě knihy). Významnou je kapitola o nejstarším pražském šantánu, v níž se autor Lukáš Berný, hudební publicista a autor doprovodných textů reprezentativních vydání děl divadla Semafor, nemůže vyhnout širší historii této zvláštní subkultury, z níž divadlo Semafor čerpá dodnes. Lukáš Berný znovu nevypráví jen o slavných umělcích a jejich múzách za hospodskými stoly, nýbrž připomíná také osudy statečných lidí, jímž bylo hostinské řemeslo posláním, a kteří pro českou kulturu udělali víc, než je dnes možné docenit – za což se jim bolševický režim zpravidla krutě pomstil.
STÁHNOUT ČÍST
Různé - Antikvariát Jitky Čížkové
Všechny informace o produktu Kniha Kde pijí múzy 3. Pražské šelmy. Kočky a Medvídci - Lukáš Berný, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kde pijí múzy 3. Pražské šelmy. Kočky a Medvídci - Lukáš Berný.
Kde pijí múzy 2. Ze Starého na Nové Město - Lukáš Berný ...
Kde pijí múzy 3. Kdo napsal knihu Kde pijí múzy 3? Autorem je Lukáš Berný. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY