Rytmus, tvorba, divadlo III. eBook

Fatimma.cz Rytmus, tvorba, divadlo III. Image

INFORMACE

Rytmus, tvorba, divadlo III. je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bohumil Nuska. Přečtěte si s námi knihu Rytmus, tvorba, divadlo III. na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Rytmus, tvorba, divadlo III..pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,15 MB

ISBN: 9788086102788

POPIS
Profesor Bohumil Nuska, významná osobnost naší současné estetiky a filozofie, uzavírá trilogii o rytmu jako jednom z nejvýznamnějších fenoménů určujících život člověka. Závěrečný a nejrozsáhlejší díl – po předchozích dvou, věnovaných rytmu obecně (2013) a poté z rytmu odvozených kvalit v lidské aktivitě a tvorbě (2016) – nyní autor pojednává o vztahu divadla a rytmu, o typologii divadla, o polysémantičnosti pojmu divadlo a etymologii tohoto slova, dále o dramatu a jeho struktuře a vůbec o základní teatrologické tematice, včetně exkurzu do divadelní prehistorie, a to z autorova unikátního hlediska tzv. symboloniky.
STÁHNOUT ČÍST
rytmus - ABZ.cz: slovník cizích slov
Rytmus, tvorba, divadlo - III. díl Bohumil Nuska Nakladatel: Pražská scéna 2019
Kniha Rytmus, tvorba, divadlo - II. díl - Bohumil Nuska ...
Druhý díl trilogie Rytmus, tvorba, divadlo pojednává o rytmologické problematice z hlediska symboloniky, discipliny věnované studiu reflexe rytmu a z rytmu odvozených kvalit v lidské aktivitě. Po vstupním a zobecňujícím dílu, vydaném v roce 2013, je pokračování věnováno podobám rytmu v tvorbě.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY