Skleněný pokoj eBook

Fatimma.cz Skleněný pokoj Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Skleněný pokoj! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Skleněný pokoj a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Skleněný pokoj.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,82 MB

ISBN: 9788087497142

POPIS
Druhé vydání bestselleru, jehož příběh je inspirovaný skutečným osudem brněnské vily TugendhatNa pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a manželé musí vilu i zemi opustit. Život vily se s odchodem jejích majitelů ale nezastaví. Přechází z jedněch rukou do druhých, z českých do nacistických, pak do sovětských až se opět vrátí do majetku československého státu. Krystalická dokonalost skleněného pokoje přitom zasahuje nesmírnou gravitací každého, kdo se dostane do jeho blízkosti.Jenom málo knih z poslední doby dokázalo očima cizince (podobně jako Gottland Poláka Maria Szczygiela) postřehnout československou realitu druhé poloviny 20. století tak brilantně jako Skleněný pokoj Simona Mawera. Román je o to cennější, že byl v létě 2009 nominován na nejprestižnější knižní cenu anglicky mluvícího světa The Man Booker Prize.
STÁHNOUT ČÍST
Skleněný pokoj (2019) | ČSFD.cz
Všechny informace o produktu Kniha Skleněný pokoj - Simon Mawer, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Skleněný pokoj - Simon Mawer.
Skleněný pokoj - Wikipedie
DVD Skleněný pokoj 2019, Česká republika / Slovensko, 101 min. Režie: Julius Ševčík Hrají: Hanna Alström, Karel Roden, Carice van Houten, Claes Bang, Roland... Uložit ke srovnání 166 - 289 Kč v 22 obchodech
SOUVISEJÍCÍ KNIHY