Boleslav II. eBook

Fatimma.cz Boleslav II. Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Boleslav II.! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Boleslav II. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Boleslav II..pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,28 MB

ISBN: 8070216573

POPIS
První moderní monografie o sjednotiteli českého státu a zakladateli pražského biskupství. Autor, známý český archeolog, podává prostřednictvím životopisu význačného českého panovníka konce 10. století obraz přelomového období českých dějin, kdy probíhal postupný přechod od starého kmenového zřízení k zformování státu a dále christianizace, spojená s vytvářením sítě základních církevních institucí. Životopis knížete Boleslava II. představuje kostru díla, které zachycuje vzestup českého státu v prvních letech vlády velkého knížete, i těžkou krizi dalších let. Svébytnou kapitolu tu představuje výklad o vztahu pražského knížete a Slavníkovců, který vyústil v jejich vyvraždění r. 995. Kniha potěší zájemce o české dějiny a speciálně o počátky křesťanství u nás.
STÁHNOUT ČÍST
Čelem vzad -> Boleslav II.
Ve středu naší pozornosti je opět Boleslav, konec konců, od 30. let 10. století až do úvodních let nového tisíciletí se na našem trůnu střídali téměř výhradně samí Boleslavové, včetně jednoho importovaného z Polska. Boleslav II., řečený Pobožný, je všechny převyšuje nejméně o hlavu. Je to nejvýznamnější a nejúspěšnější přemyslovský panovník té ...
Pavel Koutský: 14 Boleslav II Dějiny udatného českého ...
Boleslav II. Boleslav II. byl syn Boleslava I. Ukrutného a jeho choti Biagoty, bratr Strachkvase, Doubravky a Mlady Marie.Není známo, kdy přesně se Boleslav narodil, jen to, že byl starší než Strachkvas, který se prý narodil v den smrti svatého Václava, tedy zřejmě 28. září 935, popřípadě ještě 929.Z toho se odvozuje, że Boleslav se narodil před rokem 935.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY