My eBook

Fatimma.cz My Image

INFORMACE

Hledáte knihu My? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Jevgenij Zamjatin? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: My.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,75 MB

ISBN: 9788072872060

POPIS
Zamjatinovo My je první z řady antiutopií využívajících dějového schématu proslaveného nejvíce Orwellem v románu 1984 - předem marné vzpoury milenecké dvojice proti systému idelogické totality. Autor předkládá hrozivou vizi společnosti převedené na čísla a mechanismy, jejíž členové pozbyli dokonce i lidská jména. Hlavní hrdina "jménem" D 503 je matematik, konstruktér vesmírné lodi, a uspořádání společnosti mu připadá zcela správné a přirozené. To ale jen do té doby, kdy potká nevypočitatelnou a provokující "I 330". Pod jejím vlivem se zaplétá do podivného spiknutí a nachází v sobě hlubiny citů, které ho zároveň děsí i přitahují. Román je nejstarší z klasických antiutopií, jako je Huxleyho Konec civilizace nebo Bradburyho 451° Fahrenheita a v mnohých motivech je určitým předobrazem Orwellova 1984.
STÁHNOUT ČÍST
My Yahoo
My Inchainge ... Loading...
Tomáš Klus & Tamara Klusová - My - YouTube
If your organization has established a trust relationship with Erasmus University Rotterdam, enter your organizational account below.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY