Hippalos eBook

Fatimma.cz Hippalos Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Hippalos! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Hippalos a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

NÁZEV SOUBORU: Hippalos.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,58 MB

ISBN: 807254330X

POPIS
Je to sice jen náhoda, ale podivuhodná. V době, kdy autor dokončil rukopis o Hippalovi a odevzdal jej nakladatelství, objevili a odkryli dva američtí archeologové, W. Wendrich a S. Sidebotham, přesně ta místa, o nichž se autor HIPPALA zmiňuje a která jsou v knize popisována: Myos Hormos, Berenice a další. Podle L. Cassena, profesora University of New York, „je báječné mít archeologické důkazy pro to, o čem vyprávějí texty.“ (International Herald Tribune, 11.7.2002).Historický román líčí převratný objev, který učinil alexandrijský Řek Hippalos. Zjistil, že monzunové větry mezi jižní Arábií a východní Afrikou a Indií vanou s neuvěřitelnou pravidelností, a dají se tudíž s úspěchem využít k rychlé a přímé plavbě napříč Indickým oceánem. Tento objev měl převratné důsledky pro obchodní, politické a kulturní styky mezi římským impériem a jižní Indií. Za svého indického pobytu prožil Hippalos nejdramatičtější chvíle svého života, lásku, věrné přátelství, radost i bolest, a konečně dosáhl určitého smíření a moudrosti. Zároveň nám kniha přibližuje a odhaluje život v Římě za císaře Claudia a v královstvích jižní Indie se spolehlivostí a barvitostí, založenou na autorově odborné znalosti původních řeckých, latinských a indických pramenů.
STÁHNOUT ČÍST
Hippalos - Wikipedia, wolna encyklopedia
Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Hlavní hrdina, alexandrijský Řek Hippalos, lodivod a obchodník, odhalil při svých častých cestách do Indie pravidelnost střídání monzunových větrů, která se dá využít k přímé plavbě do jižní Indie.
Kniha: Hippalos - Kamil V. Zvelebil | Knihy.ABZ.cz
Alzheimer se dá léčit: Návrat do zdravého života. Konkrétní rady pro prevenci a léčbu Michael Nehls kniha
SOUVISEJÍCÍ KNIHY