Nezapomeň na zlé časy eBook

Fatimma.cz Nezapomeň na zlé časy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Nezapomeň na zlé časy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Nezapomeň na zlé časy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Nezapomeň na zlé časy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,91 MB

ISBN: 9788072177417

POPIS
Günter K. Koschorrek nebyl vojevůdcem, ani vědcem nebo historikem. Válku prožíval jinak než ti ve štábech nebo na velitelských stanovištích. Bylo mu 19 let, když byl povolán do války v její nejhorší fázi a ta mu ukázala svou neúprosnou tvrdost. Nacistický režim, který nelítostně sledoval své cíle, donutil celou generaci přísahat mu věrnost a hanebně zneužil její ideály.Čtenáři se dostává do rukou deník obyčejného vojáka wehrmachtu, který narukoval na podzim 1942 do armády a byl nasazen na východní frontě. Popisuje své zážitky z bojů, ale také každodenní život vojáků. Dostal se až ke Stalingradu, kde se jen těsně vyhnul obklíčení a potom s wehrmachtem ustupoval zpátky na západ. Na krátkou dobu byl nasazen ve Francii a v Itálii, ale potom se znovu vrací na východní frontu. Autor popisuje celou řadu dramatických bojových situací, z nichž se mu často jenom díky štěstí podařilo vyváznout živý. Jeho vyprávění je velice civilní a věcné a nepokouší se ze svých zážitků dělat hrdinské činy. Z knihy není patrná žádná nacionalistická ideologie, spíše naopak - je zřejmé, že většina vojáků wehrmachtu nebojovala za vlast nebo za nacistické dobyvačné cíle, ale pouze proto, aby oni sami a jejich nejbližší kamarádi přežili.
STÁHNOUT ČÍST
Nezapomeň na zlé časy: Dramatické zážitky vojáka ...
Dům knihy.cz > Knihy > Vojenství > Nezapomeň na zlé časy. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Nezapomeň na zlé časy. KOSCHORREK Günter K. Info: Jota, 2010 (1.) - váz., 384 str. Z něm. přel. V. Dominik EAN: 9788072177417 ISBN: ...
Nezapomeň na zlé časy - Günter Koschorrek | Databáze knih
Nezapomeň na zlé časy. Günter K. Koschorrek. Skladem 5+ ks, ihned k odeslání Běžná cena 398 K ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY