Dějiny Japonska eBook

Fatimma.cz Dějiny Japonska Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dějiny Japonska! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dějiny Japonska a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Dějiny Japonska.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,87 MB

ISBN: 9788071065135

POPIS
Ve srovnání s jinými národy vypěstovala u Japonců jejich relativní ostrovní izolovanost mimo jiné zvýšenou vnímavost vůči přejímání cizích kulturních vlivů. Jedním důsledkem je poměrně časté vyzdvihování primitivních, a proto domněle původních domácích charakteristických rysů v průběhu japonských dějin, jiným je mýtus, že Japonsko si neumí než kulturně vypůjčovat. Pravdou se však zdá být, že vzhledem k ostrovní poloze si Japonci sami vytvořili větší část kulturních statků než většina jiných národů. To názorně dokládá i původní práce úspěšných autorů Reischauera a Craiga, která přehledně shrnuje obecné, hospodářské, sociální a kulturní dějiny Japonska od nejstarších dob až po nedávnou současnost. Je narativní a čtivá, pokouší se spíše interpretovat než podat vyčerpávající přehled faktů. Její obsahové těžiště spočívá v posledních zhruba dvou stoletích, kdy Japonsko vystupuje jako jediný nezápadní stát ve skupině vedoucích západních mocností. České vydání bude navíc doplněno o kapitolu o dnešním Japonsku, která reflektuje vliv zásadních geopolitických změn minulého desetiletí na mezinárodní postavení Japonska.
STÁHNOUT ČÍST
Dějiny Japonska - Dějiny států | Aukro
PODROBNÉ DĚJINY JAPONSKA Období Džómon (10 000 př.n.l. - 300 př.n.l.) Archeologické výzkumy naznačují, že první lidé přišli na Japonské ostrovy okolo r. 30 000 př.n.l. Přišli přes pevninské mosty, které během ledových dob spojovaly Hokkaidó s asijským kontinentem a s Korejským poloostrovem.
Kniha Dějiny Japonska - Trh knih - můj antikvariát online
Dějiny Japonska nejsou pouze chronologií válek, císařského nástupnictví a dohod, ale předkládají i obsáhlý rozbor náboženství, kultury a umění japonského národa, a to počínaje 6. st. př. n. l. a konče v současnosti. Toto současné klasické dílo, nyní zmodernizované a přepracované, je i nadále neodmyslitelným ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY