Zakletá zem eBook

Fatimma.cz Zakletá zem Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Zakletá zem! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Zakletá zem a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Zakletá zem.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,70 MB

ISBN: 8071067547

POPIS
Pro české vydání knihy podstatně rozšířil Peter Švorc svou publikaci vydanou v Prešově roku 1996. Jeho badatelský zájem postupně směřoval od okolností vzniku první republiky přes spolky slovenských vystěhovalců v USA k Podkarpatské Rusi jako "malému regionu ve velké politice". V poslední době se kromě jiného věnoval problematice meziválečné zemské hranice mezi Slovenskem a Podkarpatskou Rusí, o které se také v Zakleté zemi obšírně rozepisuje. Neopomíná ovšem ani faktograficky podložený rozbor hospodářské situace a velmi fundovaně popisuje náboženské poměry. Zakletá zem vyniká netendenčním a téměř komplexním zachycením politického a sociálně- ekonomického vývoje prvorepublikové Podkarpatské Rusi, v němž jsou akcentovány politické okolnosti připojení Podkarpatí k Československu, autonomistické představy místních činitelů a vliv sousedních států, především Maďarska.
STÁHNOUT ČÍST
Podkarpatská Rus - Wikipedie
Knihy autora Peter Švorc. Momentálně je dostupná jedna kniha v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků.
Zakletá země - Karel Hloucha | Databáze knih
Kupte knihu Zakletá zem od Petr Švorc na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %
SOUVISEJÍCÍ KNIHY